EĞİTİM Haberleri Tümü

Kaçkar Zirve’de mezuniyet töreni

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden öğrenimimi kısa bir süre önce (20 Temmuz 2019) tamamlayan Dr. Ercan Sarak. Üniversitemin bitmesine kısa süre kala askerlik görevinden dolayı 1 yılı İngilizce yabancı dil hazırlık olan ve toplamda 7 yıllık öğrenim gördüğü fakültemin mezuniyet törenine katılamadı. Mezuniyet törenine katılamayan Dr Sarak’a 3937 metrede Türkiye’nin dördüncü en yüksek zirvesi olan Kaçkar Zirve’de mezuniyet töreni yapıldı.Dr. Sarak “Yıllardır hayalini kurduğum iki hayalimden biri doktor olmak ve diğeri de Kaçkar Dağı zirvesine çıkmaktı. 20 Temmuz 2019’da dağcılıkta önemli bir adım olan 3937 metre yüksekliğinde Kaçkar Zirveyi, Yukarı Kavrun Yaylası’ndan 5,30 saate kuzey rotasından yürüdük/tırmandık, toplamda 12 saatten fazla yol aldık ve sonunda Kaçkar Zirve’de sıra dışı bir mezuniyet töreni düzenledik. Aynı zamanda zirvede bayrağımızı gururla dalgalandırdık.

 

7 yıllık Tıp Fakültesi süresince eğitimi dört duvara sıkıştırmayıp, duvarın ardında da hayatın olduğunu ve o hayata bizi hazırlayan tanıdığım en sıradışı, değerli hocam ve spor ekibimizin koçu olan aynı üniversitenin Mikrobiyoloji ve İmmunoloji Anabilim Dalı’ndan Prof.Dr. Zihni Acar Yazici’nın ellerinden aldım. 3937 metrede mezuniyet belgemi almak tarifi mümkün olmayan bir duygu idi.


Amacım, sporu yaşamımızın bir parçası haline getirerek sağlıklı yaşama teşvik ederek farkındalık yaratmak ve aynı zamandakararlılıkla istedikten sonra hayallerinin önündeki tüm engellerin kalktığını göstermek. Şeklinde konuştu.

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz