EĞİTİM Haberleri Tümü

Hamidiye Çözüm Koleji’nden Örnek Davranış

Pazar Hamidiye Çözüm Koleji 5/A Sınıfı öğrencileri tarafından okulda düzenlenen girişimcilik haftası kapsamında açılan kermesten elde edilecek tüm gelir Mehmetçik vakfına gidecek.  

 

Okul Öğrencilerinin evlerinde hazırladıkları yiyecek ve çeşitli materyalleri kermes açarak satmaları ve bu satışlardan elde edilen maddi kazancında Mehmetçik Vakfına Bağışlanacağı çoğu kuruma örnek teşkil etti.

 

Okul Müdürü Bahri Kahya düzenlenen bu etkinlikle ilgili; “Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için canlarını hiçe sayarak görev yapan erbaş ve erlerimizden şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybedenlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere sosyal ve ekonomik destek sağlamak amacıyla 17 Mayıs 1982 tarihinde kurulmuştur.

 

Ülkemiz ve milletimiz açısından son derece önemli ve yararlı bu Vakfın kurulmasına öncülük eden birçok değerli hamiyetli insan olmakla birlikte, bu vakfa destek olacak insanlarında özveriyle çalışması gerekir. Bu bağlamda öğrencilerimizin bu örnek davranışı biz idarecileri, öğretmenleri ve velileri motive ederek bu ve buna benzer faaliyetlere bizleri teşvik etmekte.” Dedi.


 

 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz