KÜLTÜR SANAT Haberleri Tümü

Dünya Basının Gözde Turizm Merkezi Türkiye

New York Times gazetesinin yaptığı ankete göre, 2010 yılında en çok görülmek istenen yer İstanbul seçilirken, The Sun gazetesi 2011 yılı için Türkiye'yi favori tatil mekanı olarak okurlarına tavsiye etti.

Geçtiğimiz birkaç yılda dünya genelinde yaşanan ekonomik krizin turizmi de olumsuz şekilde etkilemesine rağmen, Türkiye'nin bu alanda yaşadığı başarı dış basında da ülkemizi ilgi odağı haline getirdi. 2009 yılında dünyanın önde gelen on turizm ülkesi arasından yılı artı ile kapatan tek ülke olan, istikrarlı biçimde dünya turizm pazarındaki yerini koruyan ve geliştiren Türkiye, dünyanın sayılı ve önemli gazeteleri tarafından "görülmesi gereken ülke" olarak tavsiye edildi.

New York Times okuyucuları İstanbul'u tercih etti

ABD'nin çok okunan gazetelerinden olan New York Times, gezi ekinde yer alan bir haberde; okurlarının 2010 yılında en fazla ziyaret etmek istedikleri yerin İstanbul olduğunu açıkladı. Gazetenin tüm dünyadaki okurlarına yönelttiği "2010 yılında en çok nereye gitmek istersiniz?" sorusunun cevabı diğer seçeneklere göre açık bir farkla İstanbul oldu.

Şehrin tarihi mekânlarının, insanlarının ve kültürünün bu seçimde büyük rol oynadığını belirten New York Times; haberde, İstanbul'un tüm dünyadaki okurları tarafından Kolombiya, Seul, Kosta Rica gibi ülkelerle New York'u geride bırakarak açık farkla birinci olduğunu yazdı.

The Sun da "Türkiye" dedi

New York Times'in ses getiren anketinin ardından; İngiltere'nin en çok okunan gazetelerinden biri olan The Sun'da 2011 yılında okurlarına tatil için Türkiye'ye gitmelerini önerdi.

The Sun Gazetesi'nin 2011 yılında dikkate alınması gereken beş geleneksel favori tatil yeri listesinde Türkiye en üst sıralarda yer aldı. Gazetenin okurlarına sıcak bir tatil için önerdiği listede; Türkiye'nin Mısır, Orlando, Mayorka ve Kanarya Adaları'ndaki Tenerife ile birlikte yer alması turizmciler tarafından memnuniyetle karşılandı. 

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz