Zeki Uçkan'ın NAZAR Şarkısı Yine Çok Konuşulacak

Karadeniz Müziğinin yükselen değerlerinden biri olan bestekar ve solist Zeki Uçkan son çıkardığı albümüyle çok konuşulacak.

02 Ağustos 2019 Cuma 10:41
Zeki Uçkan'ın NAZAR Şarkısı Yine Çok Konuşulacak
Karadeniz kültürüne sesleri ile milyonları hayran bırakan sanatçılar kervanı içinde yer alan Zeki Uçkan söz ve müziği kendisine ait olan NAZAR adlı bestesiyle yine çok konuşulacak.Yöreye has üslubu ile söylediği şarkıları dilden dile dolaşmaya başlayan Zeki Uçkan, sahne aldığı her ortamda dilden dile dolaşarak kısa sürede piyasaya nam saldı... 

 

Zeki Uçkan Kimdir?

01.01.1972 Rize'nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta lise  öğrenimini yine burda tamamladıktan sonra Karadeniz bölgesinde çeşitli mekanlarda piyanist şantör olarak müziğe devam etti.2000 yıllarında İstanbul'a gitti ve müzik hayatına İstanbul'da devam etti. Sahne çalışmaları süresince söz yazmaya başladı ve besteledi. Bu çalışmaları, 2006'da 'Alem Bana Vız Gelir' isimli ilk solo albümü 'Mamuli' müzik etiketiyle piyasaya çıkardı. Yaptığı çalışmaları Karadeniz'in değerli yorumcularıyla paylaştı. 2006'dan beri yeni albüm için müzisyenlerle 'Kalaş' isimli yeni bir albüm çalışması yaptı.  İlk klibini söz müziği kendisine ait olan 'Yaralı Gül' isimli şarkısına çekti.


Uçkan son olarak söz ve müziği kendisine ait Nazar adlı şarkısına klip çekerek müzik piyasasında yine gündeme oturdu.

    Yorumlar

banner153
Arşiv