Teona Gurubunun Yeni Albümü, Artık Müzik Marketlerde

Ardeşen’de 2003 yılında kurulan ve en büyük hayalleri olan albümlerine kavuşan TEONA yeni albümle birlikte klip çekimlerinde tamamlandı.

07 Ocak 2017 Cumartesi 23:03
Teona Gurubunun Yeni Albümü, Artık Müzik Marketlerde
 Gurup verdiği konserlerin yanı sıra solistleri Deniz Ayata’nın TV8 Ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasına katılıp sanatçı Ebru Gündeş’in takımına girmesi Gurubun yıllardır hayalini kurduğu albüm çalışmasına da hız vermişti ve beklenen albüm geldi.TEONA Müzik Gurubunun merakla beklenen yeni albümü artık tüm müzik marketlerden temin edilecek.

 

TEONA ne anlama gelmekte?

TEONA: "te": ışık "ona": Bahçe, Yer, Dağ, vb. gibi anlamlara geliyor. Lazcada isimler ayrı kullanıldığı zaman anlamları farklı oluyor. Fakat TEONA bitişik yazıldığında: Işık Gören yer, Güneş gören bahçe vb. anlamı çıkıyor. Biz TEONA'nın özdeşleşmiş ve genel anlamını kullanıyoruz. Yani Teona : "IŞIK BAHÇESİ, GÜNEŞ BAHÇESİ " anlamlarına geliyor.Son dönemlerde farklı isimlerle ama farksız bir bakış açısıyla oluşan müzik gruplarına alternatif bir duruş sergileyen.Teona; 2003 yılında Karadeniz’de kurulan bir müzik gurubunun adı olmuştur.

Karadeniz Kültürünü yaşatmak ve insanlara bunu en güzel biçimde sunmayı amaç edinmiş grup, Rize’nin Ardeşen İlçesinde,10 çocukluk arkadaşının bir araya gelmesiyle oluşmuş bir müzik topluluğudur.

 

Küçük ve eski bir bodrum katını çalışma stüdyosu olarak kullanan gençler,öncelikle kendi ilçelerinde tamamen kendi çabalarıyla ve halkın yardımlarıyla ücretsiz bir konser vererek yola başlamışlar ve daha sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan başlayarak Sinop’a kadar uzanan konser organizasyonlarının bir çoğunda yer almış ve bu konserler serisini İstanbul/Bakırköy ile pekiştirmiştir..Bu konser grubun İstanbul’da tanınması ve grup üyelerinin burada yaşantısını devam ettirmesi açısından belirleyici olmuştur.
Grup üyelerinin askerlik ve okul gibi özel sebeplerinden dolayı; Teona, çalışmalarını eksik bir şekilde devam ettirmek zorunda kalmıştır. Bu süreçten sonra grup üyeleri, yeni arkadaşların da katılımıyla son halini almıştır.

 


Gurup sevincini kendi sayfalarında Bugün albümümüz tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşacak. Mert Şen yönetmenliğinde klip çekimini de gerçekleştirdik. 25 film yapım ekibine ve öğrencilerimize bugün göstermiş oldukları üstün performanslarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

BİZLER HAZIRIZ ve ÇOK HEYECANLIYIZ, ya siz?

NOT: TEONA müzik gurubunun albümü Ardeşen’de Ekol Petrol, Opet ve merkez camii yanında Güneş müzik marketten temin edebilirsiniz.    Yorumlar

banner160
Arşiv