Su Sporları Festivalinde Kano, Yelken ve Raftingciler Yarıştı.

Hemşin ilçesinde düzenlenen 3. Hemşin Göleti Su Sporları Festivali'nin ikinci gününde Kano, Yelkenli ve Rafting yarışları yapıldı.

19 Ağustos 2019 Pazartesi 13:09
Su Sporları Festivalinde Kano, Yelken ve Raftingciler Yarıştı.
Bu yıl 3.'sü düzenlenen Hemşin Kültür, Sanat ve Tulum Festivali kapsamında gerçekleşen kano, yelkenli ve Rafting  yarışlarında 7 kategoride toplamda 40 sporcu kıyasıya yarıştı. Festivalin ikinci gününde ağırlıklı olarak su sporlarına önem verildi. Kano ve Rafting yarışlarının gerçekleştiği festival, kanocuların göletin ortasında bir araya gelerek kurduğu horon halkasıyla başladı. İlginç görüntülere sahne olan anlar, vatandaşlar tarafından cep telefonlarıyla kaydedildi.


Gün içinde yapılan Kano ve rafting yarışları sonrasında ödül töreni düzenlendi. Programa Cumhurbaşkanı Danışmanı Ahmet Minder, Hemşin Kaymakamı Bayram Sağır, WRF Dünya Rafting 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekar, Pazar Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa, Protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Ödül ve Plaket töreninde sırasıyla gün içinde yapılan Satranç, Sokak Basketbolu, Hemşin Çorabı Örme, Kano, Yeken ve Rafting yarışlarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

    Yorumlar

banner160
Arşiv