SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Karadenizin Parlayan Güneşi Kazım Koyuncu Unutulmadı

26 Haziran 2014 Perşembe 22:42
SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ
 Kazım Koyuncu Gençlik Kültür Merkezi üyesi grup, Türk-İş önünde toplanarak Lozan Caddesi üzerinden 41. Sokak'ta bulunan merkezlerine kadar sanatçının şarkıların seslendirerek yürüdü. Burada da türkü söyleyip horon ve halay çeken grup adına bir açıklama yapan Kazım Koyuncu Gençlik Kültür Merkezi Başkanı Zafer Altınkaya, 9 yıl önce kaybettikleri Kazım Koyuncu'yu unutturmayacaklarını kaydetti. 

 

Koyuncu'nun sanatçı olduğu kadar çevreci de bir insan olduğunu belirten Altınkaya, "Biliyoruz ki Kazım Koyuncu yalnızca bir sanatçı değildi. Sanatçı olduğu kadar çevreci, barışçı, özgürlükçü ve devrimciydi. Kazım Koyuncu, Mardin'de binlerce kişiyi horon oynatarak Lazca türküleri beraber söyleterek, bizlere halkların kardeşliğini öğretti" dedi. 

"Kazım Koyuncu'yu yaşatmanın 'kanser kaderimiz değil, Karadeniz kararmasın karartmayacağız' diyebilmektir" ifadesini kullanan Altınkaya, "Bir insanı yaşatmanın en güzel biçimi onun yaşamında ve sanatında savunduğu değerlerle kaynaşmış bir üretim sürecini sürdürebilmektir. İşte Kazım Koyuncu Gençlik Kültür Merkezi'nde 4 aydır sürdürdüğü çalışmalarla bunu yapıyor. Gönüllü katılımcıların eğitmenlerin emekleriyle sanatı ayrıcalıklara bağımlı kalmaksızın üretiyor ve ürettiklerini paylaşıyor" dedi.

 Grup, daha sonra Kazım Koyuncu'nun şarkılarını söyleyip halay çekti.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv