Haydarpaşa'da görsel şov

Geçtiğimiz günlerde tadilat sırasında bir bölümü yanan ve herkesi üzüntüye boğan tarihi gar dün gece görsel bir şölene sahne oldu. 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetmenliğinin merkez projelerinden “Haydarpaşa Garı'nda İstanbul” projesi kapsamında, Haydarpaşa Garı'nın dış cephesinde video mapping gösterisi yapıldı.

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:43
Haydarpaşa'da görsel şov
 Kadıköy'deki Eminönü İskelesinin üstünde bulunan Şirket-i Hayriye Sanat Galerisindeki etkinlikte konuşan İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt, İstanbul'un siluetinin oluşmasında çok önemli bir rol oynayan, Türk edebiyatı başta olmak üzere edebiyattan beslenen diğer sanat dalları için de büyük bir ilham kaynağı olmuş Haydarpaşa Garı'nın ve İstanbul'un sahip olduğu kültürel mirasın, sadece onları kaybetme riski yaşandığında değil, her zaman gündemde tutulması gerektiğini söyledi.
Haydarpaşa Garı'nda görsel şovHaydarpaşa Garı'nda görsel şovHaydarpaşa Garı'nda görsel şovHaydarpaşa Garı'nda görsel şovHaydarpaşa Garı'nda görsel şovHaydarpaşa Garı'nda görsel şov
Hürriyet Video'larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!

    Yorumlar

Arşiv