Pazar ve Ardeşen’de Orman Yangını

Rize'nin Pazar ilçesi ve Ardeşen ilçesinde orman yangını çıktı. Yangının yerleşim alanlarına sıçramaması için köylüler ve ekiplerin çalışmaları sürüyor.

10 Ocak 2021 Pazar 10:57
Pazar ve Ardeşen’de Orman Yangını
Rize'nin Pazar ilçesi ve Ardeşen ilçesinde orman yangını çıktı. Yangının yerleşim alanlarına sıçramaması için köylüler ve ekiplerin çalışmaları sürüyor.Edinilen bilgiye göre, Pazar ilçesine bağlı Dernek köyünde sabah saatlerinde başlayan ve hızla yayılan örtü yangını ormanlık arazide etkisini devam ettiriyor.

Ulaşım sıkıntısı nedeniyle itfaiyenin müdahale edemediği yangının yerleşim alanlarına sıçramaması için köylü vatandaşlar ile birlikte Orman Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri teyakkuzda bekliyor.

Dernek Köyü Muhtarı Tuncay Banko, sabah saat 09.00’da yangından haberdar olduklarını söyleyerek, itfaiye ve ilgili birimlere haber verdiklerini ifade etti.

Muhtar Banko, yangının 200 dekar alanda ve ara ara bir çok noktada devam belirterek, alevlerin yerleşim alanlarına ulaşmaması için yetkililerle birlikte köylü vatandaşların da seferber olduklarını söyledi.

 

Ardeşen ilçesine bağlı Yeşiltepe köyünde çıkan orman yangını da devam ediyor. Yangının çıktığı bölgeye ulaşım olmadığından henüz müdahale edilemiyor.

Ardeşen’deki orman yangını kontrol altına alındı.

Rize’nin Ardeşen ilçesindeki orman yangını köylülerin çabalarıyla kontrol altına alındı.

Ardeşen ilçesine bağlı Doğanay ve Yeşiltepe Köyleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangında 40 dönümlük alan zarar gördü.

Yeşiltepe Köyü Muhtarı Mehmet Dalbastı  yaptığı açıklamada, “Bir saat önce yangın kontrol altına alındı. Civar köylerden vatandaşlarımızın gayretiyle yangın söndürüldü. Yaklaşık 40 dönüm alanlık zarar gördü. Yangında alevlerin gidere büyümemesi için yolları kestik. Yangına itfaiye müdahale edemedi. Yol olmadığı için ekipler müdahale edemedi. Arazi sahipleri dışında Yeşiltepe ve Doğanay Köylerinden gelen vatandaşlarımız gayreti ile yangın söndürüldü.” Dedi.

 

Kaynak: www.sondakikarize.com

    Yorumlar

Arşiv