ÇORUH EDAŞ UYARIYOR! YETKİSİZ MÜDAHALE YAPMAYIN

Yaz habercisi bahar mevsiminin gelmesi ile özellikle nüfus yoğunluğunun arttığı köylerde vatandaşların bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde elektrik şebekelerimize müdahale etmeleri sonucu elektrik dağıtım hizmetimiz aksamaktadır. Tehlikeli ve yasak olan işlemlerde altı çizilmesi gereken en önemli durum vatandaşlarımızınmanenve maddenmağdur olmalarının yanı sıra can ve mal kayıplarının oluşmasıdır…

15 Nisan 2019 Pazartesi 17:52
ÇORUH EDAŞ UYARIYOR! YETKİSİZ MÜDAHALE YAPMAYIN
Alçak gerilim (AG) ve yüksek gerilim (YG) elektrik şebekelerinde her türlü bakım, onarım ve bağlantı yetkisi sadece Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. teknik ekiplerinde bulunmaktadır. Elektrik arızasına müdahale, enerji kesme-açma, armatür arızası, armatür takma, habersiz ağaç kesim vb. gibi durumlarda şebeke ve direklere üçüncü şahısların müdahale etmesi tehlikeli ve yasaktır.

Tüketicilerimize kesintisiz, kaliteli enerji hizmeti sunabilmemiz için bu tür durumlara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz. Enerji nakil hatlarına bağlı trafo ve direklerde Şirketimiz çalışanı olmayan, Çoruh EDAŞ logolu hizmet araçları ya da iş kıyafetleri bulunmayan şüpheli kişiler görüldüğünde 7/24 hizmet veren 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezimize, en yakın İlçe Yöneticiliğimize ya da Jandarma ve Emniyet güçlerimize bildirilmesi önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Çoruh EDAŞ Kurumsal İletişim Yöneticiliği

 

 

    Yorumlar

banner146
Arşiv