Camiler ibadete açılıyor AMA!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş Camilerde Yapılacak olan İbadetler hakkında bir dizi açıklama yaptı.

27 Mayıs 2020 Çarşamba 16:18
Camiler ibadete açılıyor AMA!
Konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş, Camilerin 29 Mayıs’ta açılmasıyla birlikte sosyal mesafe kurallarına göre ibadet edilmesi yönünde uyarılarda bulundu.Erbaş’ın açıklaması şu şekilde; İnşallah
29 Mayıs günü cuma namazıyla birlikte camilerimiz kademeli olarak cemaatle ibadete açılacaktır. Elbette bugünlere kolay gelmedik. Bütün dünyayı saran salgın hastalığa karşı büyük bir mücadele örneği gösterdik. Ümitsizliğe kapılmadan milletçe el ele verdik.

CUMA NAMAZI AVLUDA KILINACAK

Bu süreçte, sadece öğle ve ikindi vakitlerinde, camilerimizde cemaatle namazlarımızı eda edeceğiz. Cuma namazlarını ise risk azalıncaya kadar camilerimizin avlularında ve açık alanlarda kılacağız. Ancak kronik hasta, 65 yaş üzeri büyüklerimiz ve 20 yaş altı kardeşlerimiz ile hastalık belirtisi taşıyanlar biraz daha sabredecekler ve namazlarını evlerinde kılmaya devam edecekler.

ŞADIRVANLAR KAPALI OLACAK

Cami şadırvanları kapalı olacağından, öncesinde abdestimizi alarak camiye gelelim. Kişisel seccadelerimizi yanımızda getirelim. Cami içinde işaretle belirlenmiş yerlere seccademizi serip namazımızı orada kılalım. Camiye gelirken maskemizi takalım ve evlerimize dönünceye kadar çıkarmayalım.

 
    Yorumlar

Arşiv