Ardeşen Vakfı’nın Almanya’da 3.Durağı Stuttgart …

Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı; Avrupa’da Hemşehrilerle Buluşma ve Ardeşen Vakfı Tanıtımı Programları doğrultusunda 15 Ocak Saat 10’da Stuttgart’da bir araya geldi.

16 Ocak 2023 Pazartesi 16:43
Ardeşen Vakfı’nın Almanya’da 3.Durağı Stuttgart …
Ardeşen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı ‘nın Avrupa’da Hemşehrilerle Buluşma ve Ardeşen Vakfı Tanıtımı Programları doğrultusunda 15 Ocak Saat 10’da Stuttgart’daki toplantıya Ardeşen Kaymakamımız  Ekrem Çeçen, Ardeşen Vakfı Başkanı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı (DOKAP) Hakan Gültekin, Ardeşen Vakfı Genel Sekreteri Ali Fatih Topal, Rize Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı Yardımcısı  Osman Demir, Avrupa Rizeliler Derneği Genel Başkanı Osman Demirtaş, Avrupa Rizeliler Derneği Yukarı Avusturya bölgesi başkanı Kazim Dedecan , Avrupa Rizeliler Derneği Stuttgart bölgesi başkanı Cengiz Kuyumcu ve  Stuttgard ikamet eden Ardeşen’liler katıldı.

 

Vakıf başkanı Hakan Gültekin  2017 yılında Ardeşen’i dert edinmiş, doğup büyüdükleri, iş ve ticari yaşamlarına devam ettikleri topraklara Ardeşen’e sırtını dönmeyerek neler kazandırabiliriz diye düşünen işadamları ve bürokratlar tarafından kurulan vakfın Ardeşen için büyük bir fırsat olduğunu söyledi . Vakıf çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen Ardeşen Vakfının Ardeşen için eğitim ve diğer alanlarda farklılar kazandıracağına inanıyorum. Ardeşen Vakfı’nda bu yönde büyük bir heyecan görüyorum ve de bu heyecana Ardeşen ‘in her kesiminden katkı sağlamak amacıyla bu toplantıların tertip edildiği söyledi.

 

Toplantıya katılım sağlayan Stuttgart’da ikamet eden Ardeşen’liler böyle bir toplantının düzenlenmesinden ötürü memnuniyet duyduklarını ifade ettiler…

Toplantının sonunda  Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen ve Vakıf başkanı Hakan Gültekin katılımlarından ötürü hemşehrilerine teşekkür etti..

Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen ve Vakıf başkanı Hakan Gültekin Stuttgart’taki toplantının ev sahipliğinden ötürü Avrupa Rizeliler Derneği Stuttgart bölge başkanı Cengiz Kuyumcu‘ya teşekkür ederek günün anısına Ardeşen Halk Eğitim merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan hediyeyi takdim etti.    Yorumlar

banner153
Arşiv