Ankada’da Yaşayan Rizeliler Bu Etkinlikte Birleşecek

Ankara Rize Pazarlılar Derneği 26 Şubat 2017 Pazar günü “Rizelilerin Gençleriyle Buluşması” konu başlıklı yöresel yemeklerin, horonun, tulum ve kemençenin dile geleceği bir organizasyona örnek bir projeye imza atıyor.

23 Şubat 2017 Perşembe 17:57
Ankada’da Yaşayan Rizeliler Bu Etkinlikte Birleşecek
 Ankara Pazarlılar Dernek Başkanı Selahaddin Bal konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Bal; Rizelilerin gençleriyle buluşması programı bu pazar günü saat 10.00 da tertipleyeceğiz. Kahvaltılı toplantıda yöresel yemeğimiz muhlama, horon, tulum ve kemençe olacak.

Bu etkinlikteki amacımız geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin doğduğumuz coğrafyadan kopmamaları ve kültürümüzü bir sonraki nesillerimize aktarmaları için motive etmektir. Dernek yönetimi olarak gençlerimizin ve kadınlarımızın içinde olmadığı hiç bir etkinliğe imza atmıyoruz.

Bu anlamda 1000 km mesafede memleketinden kopmuş Rizeliler olarak gurbette birlik beraberlik duygusu ile kenetleşmekteyiz,  tüm gurbetçi hemşerilerimizi bu etkinliğimize bekliyoruz,  inanıyorum ki memleket hasretini, özlemini birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek aza indireceğiz.

Hemşeri derneklerinin amacı doğduğumuz yerle doyduğumuz yer arasında köprü oluşturmak kültürümüzü yaşatmak olmalıdır, bizde bu anlamda tüm hemşerilerimize etkinliğimize bekliyor ve saygılar sunuyorum. Diye konuştu.

 
    Yorumlar

banner146
Arşiv