Fındıklı Kadın Meclisi Tarafından Ses Getiren Yürüyüş

Fındıklı Kadın Meclisi öncülüğünde Tahiroğlu Köprüsü’nde başlayan kadın cinayetlerine karşı kadın yürüyüşü Merkez Camii’nin avlusunda yapılan basın açıklamasıyla son buldu.

29 Ağustos 2019 Perşembe 14:48
Fındıklı Kadın Meclisi Tarafından Ses Getiren Yürüyüş
Fındıklı Kadın Meclisi öncülüğünde  yapılan yürüyüşte kalabalık, sık sık ‘’Kadın, yaşam, özgürlük’’, ‘’Ölmek istemiyoruz’’ sloganları atarak yürüyen topluluğa vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.


Basın açıklamasını Fındıklı Kadın Meclisi adına okuyan Çisem Şendeniz; Erkek şiddetine maruz kalıp hayatını kaybeden kadınların isimlerini andı. 2019 yılının ilk 8 ayında kayıtlara geçen verilere göre 221 kadının öldürüldüğünü söyleyen Şendeniz; ‘’Kadınlar olarak bizler artık ellerimizde hemcinslerimizin ismi yazılı dövizlerle yürümek istemiyoruz. Makyaj çantamızı yüzümüzdeki morlukları kapatmak için değil yüzümüzü renklendirmek için açmak istiyoruz. Kadın cinayetleri ancak erkek şiddetini önleyerek, erkek şiddeti ise ancak toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırarak son bulabilir sözleriyle basın açıklamasına son verdi.















    Yorumlar

Arşiv