Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 2 asker şehit oldu. Şehitler'den 1'i ise Rize'den.

Diyarbakır’ın Lice ilçe kırsalında devam eden operasyonlarda bu sabah teröristlerle çıkan çatışmada açılan ilk ateşte ağır yaralanan Rize'nin Fındıklı ilçesinden J. Uzm. Çvş. Emrah Aytemiz ve J. Asb. Üçvş. Şükrü Ceylan, kaldırıldıkları hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

26 Haziran 2016 Pazar 16:26
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 2 asker şehit oldu. Şehitler'den 1'i ise Rize'den.
 Şehidin Fındıklı'daki ailesine askeri yetkililer tarafından acı haber az önce verildi.Rizeli Şehit Aytemiz'in naaşı askeri uçakla bugün saat:15.00'te Trabzon'a, ardından Rize'ye getirilecek.
Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "26 Haziran 2016 Pazar günü Diyarbakır ili Lice ilçesi kırsalında devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış; derhal hastaneye sevk edilmelerine ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.45’te şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz" denildi.Rize'nin Fındıklı İlçesi Hürriyet Mahallesindeki baba ocağında şehit hüznü....Askeri erkandan, Rize'nin Fındıklı ilçesi Hürriyet Mahallesindeki evlerinde çocuklarının şehadet haberini alan baba Akın Hüseyin ve anne Filiz Aytemiz büyük bir hüzün yaşadı.

Kaynak:Pazar53    Yorumlar

banner146
Arşiv