banner126

Yıldız: Ak Parti böyle yaparsa oy vermeyin

27 Şubat 2012 Pazartesi 15:43

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 'Kaşıkla verdiğini kepçeyle almayacaksın. Eğer bunu AK Parti yaparsa, bakan olarak da milletvekili olarak da söylüyorum, oy vermeyin' dedi.

Yıldız: Ak Parti böyle yaparsa oy vermeyin

Yıldız, Kayseri'de seçim çalışmaları kapsamında Argıncık semtinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının 2002 yılında göreve geldiğinde, Türkiye'nin adı konulmamış bir iflası yaşadığını belirterek, ülkenin bugün ekonomik ve siyasal güce sahip olduğunu vurguladı.

Yapamayacaklarını halka vadetmediklerini ifade eden Yıldız, şunları söyledi:

''Bol keseden atarsan, daha sonra kepçeyle geri alırsın. Bu da doğru değil. Hesabını kitabını, işini gücünü iyi bileceksin. Kaşıkla verdiğini kepçeyle almayacaksın. Eğer bunu AK Parti yaparsa, bakan olarak da, milletvekili olarak da söylüyorum, oy vermeyin.

Asgari ücretin tamamını una yatırsam, 2002'de 194 kilo un alıyormuşum, şu anda 337 kilo alıyorum. Demek ki, alım gücüm artmış. Avokado veya muzdan örnek verirsek bu doğru olmaz. Asgari ücret ister 630 lira olsun, isterse bin 630 lira olsun, ben ne kadar aldığıma bakarım.''

Kendilerinden önceki dönemlerde birkaç kilometrelik duble yol açılışı için yüzlerce metrelik araç konvoyu oluşturulduğunu belirten Yıldız, şöyle konuştu:

''Koalisyon hükümeti zamanında bu ülkenin Başbakanı, 16 kilometrelik duble yol için, ben bizzat bulundum, 150 araçla gelip açılış yaptı. Şu anda hala her şey bizim istediğimiz gibi değil. Çünkü iktidarı devraldığımızda çok fazla enkaz vardı ve biz bunların edebiyatını yapmadık.

Çok fazla yıkık, dökük konu vardı. Göreve geldiğimizde adını koymamıştık ama ülke iflas etmişti. Aynen şimdi Yunanistan gibiydik. Hatırlayalım, 10-12 yıl önce Köy Hizmetleri, Devlet Su İşleri ve Karayolları'nın turuncu ve yeşil renkteki 40-45 iş makinesi sıralanır, (ne güzel sıralanmış) diye fotoğraf çektirilirdi.

 Bir kişi de çıkıp (bunlar neden burada boş duruyor, şantiyede çalışmıyor) diye sormazdı. Çünkü yattıkları yerden para kazanıyorlardı. O paralar hepimizin cebinden çıkıyordu. Buralardaki işçiler maaşını tıkır tıkır alır, ama iş yapmazlardı. Ama şimdi biz (buralarda yatan iş makinesi kalmayacak) dedik. 442 kilometre sadece Kayseri'de duble yol yaptırdık.''

Kaynak : haber7.com

Anahtar Kelimeler
banner147

Yorum Gönder