Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Ekonomi Şurasına Katıldı

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Oda ve Borsa Başkanları, Meclis Başkanları, OSB Başkanları ile çok sayıda iş insanının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

28 Ocak 2019 Pazartesi 09:11
Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Ekonomi Şurasına Katıldı
Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail KUYUMCU’da şuraya katılanlar arasındaydı.        
     Şura’da iş dünyasının temsilcileri, sorun ve çözüm önerilerini birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar ile paylaşma imkânı buldu.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kulelerde düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nın açılışında yaptığı konuşmada, cesur ve ezber bozan yeni yatırım hamlesinin Türkiye'yi küresel rekabette öne çıkaracağını belirtti. Hisarcıklıoğlu, "Bu tekerlek, bu tümsekte kalmayacak. Allah'ın izniyle yola devam edeceğiz. El birliğiyle Türkiye'yi yeniden tempolu büyüme sürecine kavuşturacağız." dedi.   Şura’da Karadeniz Bölgesi, Ticaret Sanayi ve Borsa Odalarının Cumhurbaşkanı’ndan istekleri şu şekilde sıralandı;
1-Çay sektörünün uzun zamandır beklemekte olduğu Çay kanunu taslağının bir an önce yasalaşmasını beklemekteyiz.
2-Çay ile ilgili yeni mevzuatın oluşturulması ve çay ekim alanlarının yenilenebilmesi için finansman erişimininin kolaylaştırılması.
3-Çayda KDV oranının %1’e indirilmesi.
4-Teşvik sisteminin ilçeler bazında uygulanması.
5-Hayvancılık teşviklerin revize edilmesi.
6-Osb alanların oluşturulması.
7-Samsun-Sarp demiryolu projesinin hayata geçirilmesinin yanısıra
diğer bölgeler içinde bir çok konuda istekler Cumhurbaşkanı’na iletildi.
    Yorumlar

banner153
Arşiv