Hamidiye Çözüm Koleji Okuma Etkinliği Alkış Topluyor

Toplum olarak en geri kaldığımız yönlerden biri de Kitap Okuyor olmayışımız. Kitap okumak bir motivasyon kaynağıdır fakat bir türlü bu alışkanlığı elde edemiyoruz. Akıcı olmayan kitap yoktur, vakti olan kitap vardır. Kendimize uygun kitabı bulmak için öncelikle kendimizi tanımalıyız. Bu manada kitabı ve okumayı sevdirme adına Hamidiye Çözüm Kolejinde okuma saati uygulanmakta.

24 Eylül 2019 Salı 15:11
Hamidiye Çözüm Koleji Okuma Etkinliği Alkış Topluyor
Doğru kitap okuma, aslında kesin çizgilerle belirlenmiş olmasa da anlamayı kolaylaştıran yöntemleri sıralayacağımız bir başlık olacaktır. Çocuğunda kitap okuma alışkanlığı olmadığını düşünen aileler öncelikle gizli bir takip aşamasına girmelidir. Her şeye ek olarak tabi ki çocuğunuzun da sizi takip aşamasına aldığını unutmayarak olabildiğince kitap okumaya zaman ayırmanız gerekmektedir.

 

Bu anlamda Hamidiye Çözüm Koleji Kitap okuma saatinde sadece öğrenciler değil; Öğretmen, okul idaresi ve çalışanlarda Okuma Saati zamanı içine kitap okuyor.

 

Okuyan Okul Projesi kapsamında Okul Müdürü Bahri Kahya; "Hamidiye Çözüm Koleji olarak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmasına çok önem veriyoruz. Bu amaçla düzenlediğimiz kitap okuma saati programı ile düzenli olarak kitap okumaktayız. Kitap okuma saati gelince tüm personel kitap okumaktadır.

Öğrencilerimizin kitap okuma ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan ve öğretmenlerimizin de katılımıyla uygulanan "Okuyan Okul" projemizi hayata geçirdik. Her gün kitap okuma saati düzenlenerek öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılmaktayız.


Bu proje ile okulumuzda bulunan çocuklarımız, okulda yaptıkları kitap okuma saatlerini evlerine taşıyarak onların en değerlisi olan aileleri ile güzel vakit geçirme fırsatlarını bizlere de göstermek istediler. Küçücük cüsselerine bakmadan kalplerindeki kocaman azimle kitap okuma alışkanlığının farkındalığına eriştiler ve en az yarım saat evde kitap okuma saati oluşturdular. Öğrencilerimizi kırmayarak onlara eşlik eden, onlarla bilinçlenip onlarla öğrenen velilerimize teşekkür ederiz." Şeklinde konuştu.

 

Neden Kitap Okumalıyız?

Kitap okumak kelime haznenizi güçlendirir, hayal gücünüzü arttırır, melankolik ruh halinden alıkoyar… şeklinde sıralayabileceğimiz milyonlarca yararı olan bu aktivitenin alışkanlığı ile birlikte başarının gelmesi kaçınılmazdır. Şu an hayatlarına göz attığımız başarılı isimlerin temelde kitap okuma alışkanlıkları olduğunu da görürüz. İyi bir mimar olmak istiyorsanız öncelikle hayal gücüne ihtiyaç duyarsınız yahut iyi bir yazar olmak istiyorsanız kelime haznenizin gelişmesi için kitaplar en değerli hazineniz olmalıdır. Bizlere bilginin yanı sıra birçok insani değer katan kitaplar, vaktimizi ayırmamız gereken en değerli dostlarımızdır. Vicdanlı bir doktor, adaletli bir savcı, merhametli birer öğretmendir aslında kitaplar, onlarla birlikte olmak akademik açıdan başarılı olabileceğimiz mesleklerle birlikte onları tamamlayan sıfatları da elde etmemizi sağlar. Gelecek hayali kurmak ve kendini tanımak istiyorsan başarılı olabilirsin, kitap da sana başarılarında eşlik edecek bir merdiven ve dost olabilir. Hadi kitap okumaya.

 

    Yorumlar

Arşiv