Çözüm Koleji Ana Sınıfının Örnek Projesi Hayat Buldu

Pazar Hamidiye Çözüm Koleji Neşeli Kalpler Sınıfı Öğretmeni Elif Yağcı Öğrenci velilerinin daha çok okula gelmesi ve öğrencisine daha çok zaman ayırması adına güzel bir projeye hayat verdi.

07 Mart 2018 Çarşamba 23:51
Çözüm Koleji Ana Sınıfının Örnek Projesi Hayat Buldu
Pazar Hamidiye Çözüm Koleji Neşeli Kalpler Sınıfı Öğretmeni Elif Yağcı Öğrenci velilerinin daha çok okula gelmesi ve öğrencisine daha çok zaman ayırması adına güzel bir projeye hayat verdi.Pazar Hamidiye Çözüm Koleji Ana okulu Neşeli Kalpler sınıfı her hafta farklı bir veliyi konuk ederek sınıf içindeki aktivitelere onları ortak ederek öğrencilerin motivasyonunu, okul sevgisi ve eğitim algısını üst seviyeye çekiyor.Haftanın Çocuğu Projesi Veliden Tam Not Aldı.

Aile katılımını aktif bir şekilde sağlamak, sınıfta aileyle birlikte olmak ve öğrencinin sorumluluk kazanması için başlatılan “Haftanın Çocuğu” projesi veliler tarafından beğeniyle karşılandı.Projenin ilk haftası içinde Haftanın çocuğu aileyle birlikte doğumdan şu ana dek olan fotoğrafları bir karton üzerine yapıştırarak bir hafta boyunca sınıftaki panoya asacak. O hafta konuk olan veli sınıfta hikâye, bilmece veya bir sohbet konusuyla mesleğini ve kendini sınıfa tanıtır. Haftanın üçüncü gününde o hafta seçilen çocuk ve velisi merek ettiği bir konu, hayvan veya nesne hakkında araştırma yapar, topladığı bilgileri arkadaşıyla paylaşır ya da ailesiyle birlikte bir deneyle sunum yapar. Haftanın dördüncü gününde, ailenin çocuk için yazdığı mektup öğretmene teslim edilir. Öğretmen sınıfta okur. Haftanın son gününde veli 13 ile 15 arasında sınıfa misafir olarak sınıfta kendi seçtiği bir etkinliği uygular. İkindi kahvaltısı için ikramlarda bulunur. Gelen veli kesin olarak meslek tanımı yapar.Çözüm Koleji Ana okulu tarafından uygulamaya geçen bu farklı proje velilerle öğrencilerini kaynaştırma, öğrencilerim okula bakışı ve sıcaklığını arttırma, dikkat ve motivasyon katması açısından veliden tam not alırken. Bizde bu farkındalık yaratan proje için Okul yönetimi ve Elif Yağcı hocamızı kutluyoruz.

    Yorumlar

banner149
Arşiv