Çamlıhemşin’de İŞKUR Tarafından 60 Kişi İstihdam Edilecek

Rize İŞKUR İle Çamlıhemşin HEM Arasında 60 Kişinin istihdam edileceği Meslek Edindirme Kursu Açılıyor.

16 Ocak 2020 Perşembe 11:47
Çamlıhemşin’de İŞKUR Tarafından 60 Kişi İstihdam Edilecek
Rize İŞKUR’da düzenlenen Mesleki Eğitim kursu protokolünü Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kiraz ile Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu arasında imzaladı.Bu kapsamda, Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 25 kişilik Takı Çizimi ve Üreticisi, 15 kişilik Kadın Giysisi Dikim Elemanı, 20 kişilik Rattan Örücü mesleki eğitim kursları düzenlenecek.


Teorik ve uygulama eğitimli programa katılan kursiyerlere, günlük harcırah ödemesi, genel sağlık sigortası ve iş kazası meslek hastalığı primleri ödemesi İŞKUR tarafından yapılacak.


Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kiraz da imza töreni öncesi yaptığı konuşmada, 60 kişilik Mesleki Eğitim Kursu (MEK) Projesi için imza protokolü düzenlediklerini ifade etti. Bu protokolle Mesleki Eğitim kurslarının 2020 için başlangıç olduğunu söyleyen Kiraz, diğer işletmelerin de MEK Projesi ile nitelikli eleman yetiştirme fırsatı elde edeceklerini ve bu sayede istihdama katkı sağlayabileceklerini ifade etti. Kiraz, bu protokollerin devamının işgücü taleplerine göre değerlendirileceğini ümit ettiklerini belirtti.

 

    Yorumlar

Arşiv