Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Geri Dönüşüme Farklı bir boyut kattı.

Çamlıhemşin İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı geri dönüşüm kursunda hiçbir şey çöpe gitmiyor. Geri dönüşüme tam destek veren bu kursta her şey geri dönüştürülüyor.

12 Nisan 2022 Salı 10:45
Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Geri Dönüşüme Farklı bir boyut kattı.
Çamlıhemşin İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne bağlı geri dönüşüm kursunda hiçbir şey çöpe gitmiyor. Geri dönüşüme tam destek veren bu kursta her şey geri dönüştürülüyor.

Atandığı günden itibaren Çamlıhemşin İlçe merkezi, mahalle ve köylerinde farkındalık yaratan kursların açılmasına imza atan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu yaşam sürecinde her daim karşımıza çıkacak olan büyük bir soruna farklı yaklaşılarak çöp sanılan birçok malzemenin aslında geri dönüşüm sayesinde hayatın içinde yeniden kullanılarak değerlendirileceğini gösteren bir kurs açtı.

Çamlıhemşin İlçesine bağlı Dikkaya köyünde açılan Atık Kâğıt ve muhtelif ambalajlarla el sanatları Kursunda Market çantası, atık cam, parça kumaş, ip ve plastik gibi geri dönüşüme müsait her türlü malzemeden ortaya çıkan eserler görenleri hayrete düşürüyor.Kurs hocası Filiz Kaptan kursiyerlere; yaşamımıza giren ve kullanıldıktan sonra çöp diye tabir edilen birçok şey, aslında çöp olmadığını gösterme adına ders veriyor.

Usta Öğretici Filiz Kaptan Kursta Market poşetinden modern bir çanta, atık plastik kivi kutularından çamaşır sepeti, gazete kağıtlarından abajur ve kartondan küp gibi çok farklı ve yaşam döngüsünde ev ve iş yerlerinde uzun yıllar kullanılacak malzemelerin üretildiğinin altını çizerek, sözlerine şöyle devam etti; burada üretilen birçok şeyin evveliyatının çöp olduğu düşünürsek geri dönüşüm için toplumun zaman geçirmeden kolları sıvayarak çöpe atılan her şeyi ayrıştırmaya başlamalılar mesajı verdi.

Haber: Murat UÇKAN

    Yorumlar

banner153
Arşiv