Çamlıhemşin Eğitimde Avrupa Ayarı Verdi.

Çamlıhemşin çok programlı Anadolu Lisesi ve Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi Avrupa’ya uçuyor.

05 Ağustos 2017 Cumartesi 17:12
Çamlıhemşin Eğitimde Avrupa Ayarı Verdi.
 Haritada çok küçük bir yer kaplayan Çamlıhemşin, büyük eğitim kurumlarıyla iş birliği içinde uluslararası alanda dev bir projelere imza atıyor. İlçe eğitim kurumlarından Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi'nin hazırladıkları AB ERASMUS+ projeleri Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından kabul edildi.Bu projelerle Çamlıhemşin ve Kurumlar ilçedeki eğitime büyük katkı sağlayacak.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında eğitsel projeleriyle gündemden hiç düşmeyen Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi, bu projeyle de uluslararası alanda adından söz ettirecek. “Avrupa'da Pasta Yapımı ve Son Standartlarda Pasta Süslemeleri Stajı” ERASMUS+ PROJESİ ile öğrencilerine Avrupa deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. 40.000 Avroluk bütçesi bulunan proje kapsamında 7 öğrenci ve 1 öğretmen Çek Cumhuriyet'ine giderek 2 hafta boyunca çeşitli eğitimlere katılacak.

Projenin içeriğinde; öğrenciler, kendilerini geliştirme ve iyi örnekler edinme fırsatını yakalayacak.

Öte yandan, açmış olduğu kurslar ve kursiyerlerin üretmiş oldukları el emeği ürünleriyle dikkatlerden hiç düşmeyen Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi, hazırladığı bir projeyle eğitimcilere Avrupa'da eğitim fırsatı sağlayacak.Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi'nin hazırladığı “Web 2.0 Teknolojileri kullanarak öğretme ve öğrenmede farklılık Projesi” Türkiye genelindeki 1030 HEM arasında ilk 25 projenin içerisine girdi. 13500 Avroluk bütçesi bulunan proje ile Şubat 2018-İspanya, Haziran 2018-Portekiz hareket edilecek.

Bu proje, eğitimcilere teknolojik açıdan yeterliliklerini geliştirirken, diğer yandan modern dünyanın ve Avrupa'nın eğitimsel öncelikleri doğrultusunda yenilikçi çağdaş bir eğitim anlayışı getirmesi planlanıyor.

    Yorumlar

banner149
Arşiv