Vali Yazıcıdan Yeşil Yol Açıklaması

Rize Valisi Ersin Yazıcı tarafından Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası’nda “Yeşil Yol Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi...

14 Eylül 2015 Pazartesi 21:39
Vali Yazıcıdan Yeşil Yol Açıklaması
Samsun’dan Sarp’a kadar Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki tüm yaylaları birbirine bağlayacak olan “Yeşil Yol Projesi” ile ilgili Ayder'de Rize Valisi Ersin Yazıcı'nın da katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı tertiplendi.
Rize Valisi Ersin Yazıcı, bugün projeyi anlatmak ve yöre halkını dinlemek üzere Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası’nda tertiplenen bilgilendirme toplantısına katıldı.Toplantının düzenlendiği salona sadece Kavron Yaylası’nda ikamet edenler alındı. Basın mensuplarının da salona girmesine izin verilmezken, Vali Yazıcı'nın korumaları ile bazı basın mensupları arasında tartışma yaşandı.
Toplantı sonrası salondan ayrılan Kavronlular ve yolun yapılmasını isteyen Ayder Yaylası sakinleri arasında da sözü tartışma yaşandı.Edinilen bilgiye göre Vali Yazıcı toplantıda, yöre sakinlerine Yeşil Yol'un gerekliliği konusunda bilgiler aktarırken, bu yolun yapımına kararlılıkla devam edileceğini deklare etti.

    Yorumlar

banner153
Arşiv