Ayder Eski Çim Haline Geri Dönüyor

Rize'nin ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda, görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle tartışılan, kaldırılması için sahiplerine 1 Eylül'e kadar süre verilmiş ve sonrasında salıncaklar yerlerinden sökülmüş idi, şimdi ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize Şube Müdürlüğü ekiplerince çim ekilmeye başladı

04 Eylül 2019 Çarşamba 15:42
Ayder Eski Çim Haline Geri Dönüyor
 Rize Valiliği’nce Ayder'de bulunan salıncak sahiplerine, görüntü kirliliği nedeniyle kaldırılması için 1 Eylül’e kadar süre verilmiş idi. Yetkililerce kaldırılan salıncakların yerine Kaçkar Dağları Milli Parkları Müdürlüğü çim ekilmeye başladı. Konuyla ilgili açkar Dağları Milli Parkları Müdürü Sinan Aytan şunları kaydetti; Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Ayder Yaylasında görüntü kirliliği oluşturan Salıncaklar Rize Valiliğimiz koordinasyonunda alandan kaldırıldı.


Bozulan alanlarda Bölge Müdürlüğümüzce çimleme çalışmaları yapıldı

Öte yandan; Valilik tarafından Ayder yaylasının orta alanının kamulaştırılması için de çalışma başlatıldığı belirtildi. Kamulaştırılacak yaylanın ortak alanında yapı yapılamayacağı, salıncakların da kurulamayacağı bildirildi.

 


 

 

 

    Yorumlar

Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
E-Gazete
  • 2 AĞUSTOS ARDEŞENİN SESİ GAZETESİ
Arşiv