Ayder Eski Çim Haline Geri Dönüyor

Rize'nin ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda, görüntü kirliliği oluşturduğu gerekçesiyle tartışılan, kaldırılması için sahiplerine 1 Eylül'e kadar süre verilmiş ve sonrasında salıncaklar yerlerinden sökülmüş idi, şimdi ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize Şube Müdürlüğü ekiplerince çim ekilmeye başladı

04 Eylül 2019 Çarşamba 15:42
Ayder Eski Çim Haline Geri Dönüyor
 Rize Valiliği’nce Ayder'de bulunan salıncak sahiplerine, görüntü kirliliği nedeniyle kaldırılması için 1 Eylül’e kadar süre verilmiş idi. Yetkililerce kaldırılan salıncakların yerine Kaçkar Dağları Milli Parkları Müdürlüğü çim ekilmeye başladı. Konuyla ilgili açkar Dağları Milli Parkları Müdürü Sinan Aytan şunları kaydetti; Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Ayder Yaylasında görüntü kirliliği oluşturan Salıncaklar Rize Valiliğimiz koordinasyonunda alandan kaldırıldı.


Bozulan alanlarda Bölge Müdürlüğümüzce çimleme çalışmaları yapıldı

Öte yandan; Valilik tarafından Ayder yaylasının orta alanının kamulaştırılması için de çalışma başlatıldığı belirtildi. Kamulaştırılacak yaylanın ortak alanında yapı yapılamayacağı, salıncakların da kurulamayacağı bildirildi.

 


 

 

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv