Rize İdare Mahkemesi Dur Dedi

Artvin'in Arhavi İlçesinde HES çalışmalarının durdurulmasını vatandaş sokakta kutlama yaparak karşıladı. Arhavi'de horonlar oynandı, türküler söylendi.

23 Ağustos 2014 Cumartesi 17:18
Rize İdare Mahkemesi Dur Dedi
  Arhavi şehir merkezindeki Kavak Hidroelektrik Santral projesi için Rize İdare Mahkemesi'nin, 'ÇED olumlu' raporunun yürütmesinin durdurması ile birlikte yüzlerce Arhavi'li sokağa çıkarak sevinç çığlıklarıyla hes karşıtı sloganlar attı.


Bölgede protesto ve eylemlerle HES inşaatına karşı çıkan vatandaşlar, Arhavi Doğa Koruma Platformu öncülüğünde Rize İdare Mahkemesi'ne başvurarak HES projesi için verilen 'ÇED olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle dava açtı.Rize İdare Mahkemesi önceki gün bilirkişi raporuna dayanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın verdiği 'ÇED olumlu' raporunun yürütmesini durdurdu. Karara sevinen Arhavililer ilçe meydanında toplanarak HES ve MNG şirketi aleyhine sloganlar attı. 

 Arhavi Hese Hayır Platformu Üyesi Alpaslan Aygüney Muhabirimize verdiği röportajda: Başlayıpta durdurulan nadir HES lerden biri de Arhavi'deki bu HES projesidir, iyi bir ekibimiz var ve bu ekibin büyük özverili çalışmaları ile bu sonuca ulaştık,hukuki mücadelemizde yanımızda olan  Hasan Sıtkı Özkazanç abimize saygılarımı iletmek istiyorum dedi.

 DİKKAT...! Haberleri kaynak göstermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. KAYNAK: ardeseninsesi.com

 
    Yorumlar

Arşiv