Bu Zamana Kadar Neredeydiniz? Arhavi Ziraat Odası Başkanı Sadık Yıldızbayrak'dan Özel sektör açıklaması

Arhavi Ziraat Odası Başkanı Sadık Yıldızbayrak'dan Özel sektör açıklaması. Özel sektör ÇAYKUR’un üzerinde fiyatla çay alıyor.

03 Haziran 2022 Cuma 11:36
Bu Zamana Kadar Neredeydiniz? Arhavi Ziraat Odası Başkanı Sadık Yıldızbayrak'dan Özel sektör açıklaması
Özel sektör ÇAYKUR’un üzerinde fiyatla çay alıyor.

Yaş çay sezonunun açılmasıyla özel sektörde çay üreten firmalar kaliteli çayları kendileri alabilmek için devletin vermiş olduğu fiyatın üstünde bir fiyatla çay alma yarışına girdi. Çayda Özel sektör firması olan doğuş çay bugün üyelerine yaptığı duyuru ‘da şu ifadelere yer verdi 'Değerli üreticilerimiz 31.05.2022(Bugün) İtibariyle Yaş Çay Alım Planımız; 6.80 TL Brüt Haftada iki ödeme şeklindedir.  Saygılarımızla Dedi Diğer özel sektör çay firmalarının fiyatları merakla bekleniyor.

 

Konuyla İlgili açıklama yapan Arhavi Ziraat Odası başkanı Sadık YILDIZBAYRAK konuyla ilgili açıklama yaptı YILDIZBAYRAK; Özel Sektörün fırsatçılık anlayışı hiç değişmiyor. Bu sene iklim şartlarının soğuk gitmesi ve budamanın 7/1 oluşu yaş çayda rekolte düşüklüğüne sahip oldu.1984 yılında eksik kanunla hayatımıza giren Özel Sektör dünden bugüne üreticinin yanında hiç olmadı. Bugün özel sektör 6.90’dan başlayan ve haftada iki kere ödemeli planı ÇAYKUR’un yıllardır yürüttüğü çay politikasına çember takma planıdır.

Madem devletin ve ÇAYKUR’un verdiği fiyat üzerine alım yapabiliyordunuz ne affet nede Cavit döneminde ÇAYKUR her daim yanımızda iken siz neredeydiniz, o zaman yıllardır yaş çay üreticisini neden sömürdünüz. Burada üreticilerimize çok büyük sorumluluk düşmekte olup, Bölgemizin lokomotifi olan her daim yanımızda olan ÇAYKUR’a sahip çıkmaktır. Eğer ki ya ÇAYKUR hedeflediği yaş çay oranını yakalayamaz ise ilerisi için sıkıntı olur. Dedi

 

Haber: Arhavinin Sesi

    Yorumlar

banner153
Arşiv