Ardeşen'in Sesi Gazetesi 51 Yaşında

Ardeşeninsesi Gazetesi ve Matbaası 51 yaşında. 1973 yılında yayın hayatına başlayan ve 51 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde yayın hayatına devam eden Ardeşeninsesi Gazetesi meslekte birçok önemli isme bünyesinde hayat verdi.

25 Ocak 2024 Perşembe 13:45
Ardeşen'in Sesi Gazetesi 51 Yaşında

Ardeşeninsesi Gazetesi ve Matbaası 51 yaşında. 1973 yılında yayın hayatına başlayan ve 51 yıl boyunca kesintisiz bir şekilde yayın hayatına devam eden Ardeşeninsesi Gazetesi meslekte birçok önemli isme bünyesinde hayat verdi.

Haber: Salih Navdar.

Ardeşeninsesi Gazetesi ve Matbaası İlçe ve bölge gündemine ilişkin önemli konulara parmak basarken ulusal ve güncel birçok haberi de servis etmekte.

 

Gazete son üç yıl içinde çok değerli iki kayıp verdi.

Bundan 4 yıl önce Ardeşenin sesi Gazetesi ve Matbaasının kurucu ortaklarından merhum Ahmet Özcan’ı 13 Aralık 2020 tarihinde kaybeden Gazete, 03 Şubat 2023 Perşembe günüde Av. Sedat Kahya’yı kaybettik.

 

Ardeşeninsesi Gazetesi olarak; 26 Ocak 2023 Perşembe günü yapılan 50. Yıl kutlama gecesinin ardından fenalaşarak hayatını kaybeden Baş yazarımız Av. Sedat Kahya’nın Gazetemize yazdığı ilk yazıyla tüm okurlarımıza bir daha hitap etmek istiyoruz.

BAŞ YAZI

BAŞLARKEN

Önce, Ardeşen’in Sesi Gazetesini Muhterem hemşerilerimize sunmakla sonsuz zevk duymaktayız.

Gazete, toplumların en önde gelen medeni ihtiyaçlardandır.

Biz bu ihtiyaçların neler olduğunun izahı yoluna gitmeyeceğiz.

Zira ikiyüz seneden fazla bir zamandan beri basın, toplumlara yön veren en kudretli araç olduğunu kabul ettirmiştir.

Bası, dünya çapındaki rolünü, diğer haber alma araçları paylaşma yoluna gidiyorsa da çevre haberleri yönünde, evvelki etkisini hala sürdürüyor.

Yurt Haberleri gazete, Radyo ve televizyon vasıtasıyla günü gününe imkânımız olduğu halde, ilçemizin bir mahallesinde veya köyünde geçen olaylardan haberimiz olmuyor.

Hâlbuki; insan tabiatını en çok ilgilendiren önce kendi çevresidir.

Bunun sonucu olarak da bütün öğretmenlerimiz tabi üye ve muhabirimiz olarak kabul ediyoruz.

Gazetemiz eğitim ve öğretim konularında öncelik tanıyacak.

 

Sütunlarımızı öğretmen ve öğrencilere açık tutmak suretiyle kabiliyetli öğretmen ve öğrencilere, kabiliyetleri olduğu sahada makale, şiir, fıkra ve hikâyeler verebilirler.

Okullar arasındaki yazışmalar, haberleri ve çalışma konularını birbirine duyurma olanağı vereceğiz.

Ayrıca, ümit ve mesleki tartışmalar yapılabilecek.

Okullardaki faaliyetler bize duyurulacak veya gazeteci arkadaşlar yerinde görmek suretiyle, çalışmalar gazete sütunlarına geçecek.

Böylece mükafatsız emekler manen tatmin imkanı bulacaktır.

Gazete, yazılı haberleşme aracı olduğu için daha geniş kitleyi ilgilendirecek ve bunun sonucu olarak, daha tesirli bir baskı aracı olacaktır.

Kasabamızın dertleri dile getirilecek, sosyal hayatımızdaki eksik yönlerimiz imkânlarımız nispetinde yetkili kişilere eleştirilmek suretiyle de kendimizi daha mükemmele doğru yön almış olacağımızı düşünmekteyim.

Bu durumlar muvacehesinde, hemşehrilerimizden dileğimiz, bütün yeni tekebbürlerin muhtaç olduğu desteğin esirgenmemesidir.

Başkaca tasarlanmış olduğumuz hizmetleri gelecek sayıda sunmak üzere saygılar.

Avukat ve Gazetesi Merhum Sedat KAHYA 
 
    Yorumlar

banner160
Arşiv