Yalanların sonu gelmez doğrusu ne demedikçe

TRT ekranlarında Haberlerin hemen ardından bir bölüm yayınlanmakta. “Yalanların Sonu Gelmez Doğrusu ne Demedikçe” diye.

07 Nisan 2020 Salı 15:04
Yalanların sonu gelmez doğrusu ne demedikçe
TRT ekranlarında Haberlerin hemen ardından bir bölüm yayınlanmakta. “Yalanların Sonu Gelmez Doğrusu ne Demedikçe” diye.

Ardeşen Belediye Başkanlığı Meclisine sunulmak üzere bir önerge hazırlayan İyi Parti Ardeşen Belediye Meclis Üyesi Fatma Özyurt, 04.Nisan 2020 tarihli önergesinde şu ifadelere yer verdi;

“Su'yun Ekonomik Bir Kalkınma Aracı Değil, Tüm Canlıların Yaşam Hakkı Olduğunu Savunarak, Su Fiyatlarına % 50 Oranında İndirim Yapılmasını, 20 Ton Su'yun da Ücretsiz Olarak Abonelere Verilmesini Talep etmekteyim.”

 

Ardeşen Belediyesi bu kararı 27 Mart 2020 tarihinde zaten almıştı!

İşte alınan ve uygulanan karar metni; Ardeşen Belediyesi tarafından hijyen tedbirleri kapsamında KORONA VİRÜS ile mücadele süresi boyunca su abonelerimizin fatura borçlarından dolayı herhangi bir kesinti yapılmayacaktır.

Kartlı su kullanılan saatlerde avans kredi limitini 3 metreküpten 30 metre küpe çıkartarak vatandaşlarımızın mağdur olmalarını önledik.

Göreve geldiğimiz günden bu yana su borcu bulunan hiçbir abonemize borçlarından dolayı su kesintisi yapılmamıştır. Bu süreci en iyi şekilde kurallara uyarak atlatacağımızı unutmayalım.

Hep birlikte başaracağız! #EvdeKalArdeşen #EvdeHayatVar


27 Mart 2020 tarihinde Belediye tarafından alınan bu kararla bildikte AK Parti Ardeşen Belediyesi Meclis Üyeleri, birim müdürleri yardıma ihtiyaçlı olan tüm ailelerin su faturalarını üstlendi. Bu duyarlı ve örnek çalışmaya CHP ve İYİ Parti Ardeşen Belediye Meclis Üyelerinin de destek vererek İlçe çapında duyarlılığın arttırılması ve bu olumlu bir  sinerji yaratarak, mülk sahiplerinin kira taleplerini durdurmaları ve benzeri büyük bir desteğe dönüşmesini tüm mağdur ve ihtiyaçlı aileler adına ivedilikle bekliyoruz.

 

Öte yandan: Yine Ardeşen Belediyesi mülklerinde kiracı olanlardan salgın boyunca kira almayacağını duyurmuştu.

Belediye Başkanı Avni Kahya bu sosyal destek projesinde ilk katkıyı kendi kiralık işyerlerinden kira almayacağını duyurarak vermiş idi.

 Ardeşen Kamuoyu olarak soruyoruz

Bu sözüm ona halkımın yanındayım, halk adına siyaset yapıyorum diyenlerden hangisi kiracısı olduğu kişi ya da kişilere bu taahhüttü vererek gerçekten halkın yanında olduğunun gösteriyor.

Eleştiri elbette olmalı ancak doğruları veya yapılan onca hizmeti karalayarak, yapılmamış gibi göstererek halkı yanıltıcı toplumu kışkırtıcı paylaşımlar yapmaktan olmamalı.

Kamuoyuna Saygı ile.

Salih Navdar

Gazeteci Yazar

 

 

    Yorumlar

Arşiv