Verilen Görevi Kabul Etmeyen Öğretmene Sitem

Ardeşen Muhtarlar Derneği Başkanından Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu’nu karalamak isteyenlerin karşısındayız açıklaması.

08 Mayıs 2020 Cuma 15:00
Verilen Görevi Kabul Etmeyen Öğretmene Sitem
Ardeşen Muhtarlar Derneği Başkanından Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu’nu karalamak isteyenlerin karşısındayız açıklaması.

 

Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Özyanık bir açıklama yaparak “Böyle bir kritik dönemde ilçemizde Kaymakamımız başta olmak üzere Belediye ile bir kamu kurum ve kuruluşları tarafından ortak çalışmayı sekteye uğratacak her bir hareketi kınıyoruz ve kaymakamımıza olan desteğimizi ifade ediyoruz.” İfadelerinde bulundu.

 

 

Muhtarlar Dernek Başkanı Murtaza Özyanık yaptığı açıklama şu şekilde.

 

 KAYMAKAMIMIZIN YANINDAYIZ -

İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte karar ve genelgeler ile il ve ilçelerimizde mülki idareler ve diğer kamu kuruluşları ortak bir gayretin içerisinde yer alarak çalışmalar yapmaktadırlar.

Yine karar ve genelgeler neticesinde ilçe kaymakamı Vefa Destek Grupları vb çalışmalarda ekipleri oluşturur ve diğer kamu hizmetlerini de takip eder ve yürütür.

Sn. Kaymakamımız Ufuk Özen ALİBEYOĞLU ebetteki yetkisi çerçevesinde bazı kararlar almış ve bu süreçte İlçe Otogarında Seyahat İzin kurulunda içlerinde Bir komiser, bir öğretmen, bir belediye görevlisi ve birde STK görevlisi bulunan ekibe destek verilmesi ve kontrol edilen kimlik bilgilerinin bilgisayara işlenmesi için bir kamu görevlisi öğretmeni görevlendirmiştir. ( Bu görev ebedi değil geçici bir görev ve öğretmenlik unvanına etki etmemektedir.)

Görevlendirme verilen öğretmen ise görevi kabul etmemiş ve bu süreçte böyle bir çalışmaya destek vermeyeceğini ifade etmiştir. Kimlik kontrolü yaptığı vakit onu tanıyan kişilerin "yeni görevin hayırlı olsun" dediklerinde yaşayacağı kötü durumdan bahsederek bir nevi polislik mesleğini de zedelemiştir.

Tabiki bu durum ilçemizin diğer öğretmenlerine mal edilmemelidir. Bu zorlu süreçte Canla başla görev yapan öğretmenlerimiz mevcuttur.

İlçemiz daha önceki yıllarda da büyük hadiselerde kenetlenmiş ve kamu görevlileri mesleki alanı ayırt etmeksizin birçok alanda görev almıştır. Mülki idarenin görevlendirme ve yönlendirmelerinin dışına çıkılmadan süreç ilerletilmişti. Böyle de olması gerekir.

Sonuç olarak; böyle bir kritik dönemde ilçemizde kaymakamımız başta olmak üzere belediye ile bir kamu kurum ve kuruluşları tarafından ortak çalışmayı sekteye uğratacak her bir hareketi kınıyoruz ve kaymakamımıza olan desteğimizi ifade ediyoruz.

Kamuoyuna selam ve saygılarımızla.

Murtaza ÖZYANIK
Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanvekili
Ardeşen Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı
Ardeşen Fatih Mahallesi Muhtarı

    Yorumlar

Arşiv