Vefa İçin Bizde Varız Diyen Terzileri Alkışlıyoruz

Ardeşen’de Kadın ve Erkek Terzi-hanelerin destekleriyle çığ gibi büyüyen sosyal vefa hareketine her geçen gün yeni gönüllüler katılıyor. Salgınla mücadele konusunda en başından buyana Ardeşen Belediyesinin aldığı ve uyguladığı tedbirler vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, son alınan ve ivedilikle başlatılan maske üretimine kamunun yanı sıra sivil İnisiyatif’inden de tam destek geliyor.

18 Nisan 2020 Cumartesi 10:30
Vefa İçin Bizde Varız Diyen Terzileri Alkışlıyoruz
Ardeşen Belediyesinin ham madde desteği ile  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Ardeşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başlayan seri üretime İlçedeki kadın ve erkek terzihanelerden de destek geliyor.


Covit -19 ile mücadelede en önemli tedbirlerden olan maske ile ilgili vatandaşların talebine cevap verme adına ham maddesini kendi temine den Ardeşen Belediyesi, Ardeşen Halk Eğitim Müdürlüğü ve Ardeşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortak çalışma yürüterek İlçenin ihtiyacı olan maske üretilirken, birlikten kuvvet doğar diyen kadın ve erkek terzilerde maske dikimine destek vermeye başladı.

 

AK Parti Ardeşen Belediye Meclis Üyelerinden Hatice Tektaş’ın  anlamlı bir kampanya başlatması bu sosyal harekete öncü olduğu aşikâr.

Biz Bize Yeteriz Ardeşen sloganı ile başlayan destek hareketine Ardeşen İlçesinde hizmet veren TEK YER Moda Evi sahibi Hatice Tektaş Yerebakan, SELTEKS Çeyiz İş Yeri sahibi çeyiz Seyhan Kurnaz, Ayşe Özyurt, Filiz Kale ve İlknur Galipoğlu’nun destekleri maske üretimine önemli destekler verdiği gözlendi.

Öte yandan İlçede terzilik yapan Kazım Çankaya gerek hammadde olarak gelen malzemenin kesim ve istifinde, gerekse yıkanabilir ve yeniden kullanılan maskelerin dikiminde gönüllülük esasıyla destek vermesi takdir ve alkış aldı.

 

Ardeşen Belediyesinden teşekkür mesajı yayımladı. Belediye mesajında; “ Gönüllü vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. İster evden, ister işten kısaca her yerden.
Malzeme bizden gönüllülük sizden. Hedefimiz tüm Ardeşen'e koruyucu yıkanabilir maske vermek. Bu manada sosyal bir proje başlatan Meclis Üyemiz başta olmakla birlikte tüm gönüllü Kadın ve erkek Terzilere emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Biz Bize Yeteriz Ardeşen” İfadelerine yer verildi.
 

    Yorumlar

banner153
Arşiv