Vatandaş Olarak Üzerimize Düşeni Neden Yapmıyoruz?

Ardeşen Belediyesi Covid -19 salgınının başlamasından bu yana İlçede önemli tedbirler alarak vatandaşa en iyi hizmeti vermek için canla başla çalışırken bazı kişiler çöplerini gelişi güzel dağıtarak bırakmaları çevre sakinlerince pekte hoş karşılanmadı.

06 Nisan 2020 Pazartesi 14:36
Vatandaş Olarak Üzerimize Düşeni Neden Yapmıyoruz?
Covit -19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında evde kalan vatandaş normal günlere nazaran daha fazla çöp üretmeye başladı. Hal böyle olunca da mahalle aralarına gelişi güzel çöp atma çoğaldı. Vatandaşların günün belli saatlerde çöp çıkarmalarını isteyen Belediye yetkilileri. Çöp konteynerleri varken sokağa gelişi güzel çöp bırakmamaları konusunda da vatandaşların duyarlı olmalarını istedi.


Ardeşen Belediyesi Temizlik ekipleri en çok kömür çuvallarının sokağa bırakıldığını belirtirken. Mekanik presli çöp kamyonları bu çuvalları almaları sonucunda kamyonun erken dolduğunu ve çöpleri sıkıştıramadıklarını ifade ederek. Kömür artıklarının vatandaşlarca bertaraf edilmesinin altını çizdi.

Ülkemiz hassas bir dönemde ve vatandaş olarak bizlerin yapması, uyması ve uygulaması gereken kurallar var. Lütfen devletimize, idarecilerimize ve bize hizmet için çanla başla çalışan tüm görevlilere az çok demeden elimizden gelen yardımı gösterelim.

Bu belki bir çöpü yerden kaldırıp çöp kutusuna atmak olacak, belki de sokağa çıkarken çöpümüzü ayrıştırarak sızdırmaz poşetlerde usulüne uygun şekilde çöp kanteynırına atmak olacaktır.

 

Haydi! Ardeşenli hemşehrim; sen temiz olursan şehrinde temiz olur.

Aslolan; Temizlemek değil Kirletmemektir.    Yorumlar

Arşiv