Tutumlu olmak! Sizce ne demek?

Tutum, parayı, malı ve zamanı yerine göre en iyi şekilde kullanmaktır. Cimrilikle tutumluluğu birbirine karıştırmamak gerekir. Tutumlu insan, hayati ve zorunlu olan ihtiyaçları için para harcamaktan çekinmez. Cimri ya da pinti kişiler, yaşaması ve sağlığı için gerekli olan şeylere bile para harcamaktan korkar.

07 Mart 2018 Çarşamba 22:19
Tutumlu olmak! Sizce ne demek?
Tutum, parayı, malı ve zamanı yerine göre en iyi şekilde kullanmaktır. Cimrilikle tutumluluğu birbirine karıştırmamak gerekir. Tutumlu insan, hayati ve zorunlu olan ihtiyaçları için para harcamaktan çekinmez. Cimri ya da pinti kişiler, yaşaması ve sağlığı için gerekli olan şeylere bile para harcamaktan korkar.İşte bu iki hayati önem taşıyan yaşam döngüsünü çocuklara öğretme adına bir etkinlik düzenleyen Ardeşen Atatürk Anaokulu Sevimli Dâhiler sınıfı Öğretmeni Pınar Şimşek öğrencilerinden belli bir zaman diliminde eve beyinlerinden aldıkları harçlıklardan arttırdıkları bozuk paraların bir kumbarada ne denli güzel ve faydalı işler için harcanacak kadar biriktiğini gösterdi.


 Anne ve Babalarından alınan harçlıklardan hepsini harcamayarak, bir kısmını biriktiren Sevimli Dahiler sınıfı öğrencileri ödül olarak Okul müdürü Dursun Ali Müftüoğlu ve öğretmenler Pınar Şimşek gözetmenliğinde kırtasiyeden diledikleri faydalı materyalleri alma hakkı kazandı.


Unutulmamalıdır ki eşyasını iyi kullanan, zamanını değerlendiren ve sağlığını koruyan insanlara “tutumlu insan” denir. Tutumlu insanlar kimseye muhtaç olmazlar. Hem kendilerine hem de ailelerine, vatan ve millete faydalı olurlar.

    Yorumlar

banner149
Arşiv