Türk Milleti Tarih Boyunca Düşene Yardım Etmiştir

Hemen yanı başımızda yaşanan olaylara sesiz kalmayan ülkemiz Suriye’de mazlumların yardımına koşmuş ve önce insan, sonra ise din kardeşi dediği İdlib’e yardım kampanyası başlattı.

12 Şubat 2020 Çarşamba 17:11
Türk Milleti Tarih Boyunca Düşene Yardım Etmiştir
Tüm ülkede başlatılan “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız” Rize genelinde başlatılan kampanya ile hayırseverlerden yardım olarak Kıyafet, Halı, Kilim, Battaniye, Yorgan, Ayakkabı (yeni veya yıkanmış kullanılabilen), Kuru Gıda (raf ömrü uzun) ve Temizlik ürünleri toplanarak İdlib’e gönderilecek.


Öte yandan SMS yolu ile de İDLİB yazıp 1866’ya gönderilen her mesaj 10TL karşılığında yardım hesaplarına aktarılmış olacak.

Konu ile ilgili Ardeşen İlçe Kaymakamlığında yapılan toplantı ile İlçe genelinde nasıl bir kampanya yapılacağı karara bağlandı.

Toplantıda Tertip Komitesi tarafından yapılan duyuru şu şekilde idi;

 “Bir Aradayız İdlib’in Yanındayız

Türk Milleti tarih boyunca her daim düşene el uzatmış, ihtiyaçlıya kucak açmıştır.

Kıymetli Ardeşen Halkı İdlib’deki kardeşlerimize gönderme adına az çok demeden; Kıyafet, Halı, Kilim, Battaniye, Yorgan, Ayakkabı (yeni veya yıkanmış kullanılabilen), Kuru Gıda (raf ömrü uzun) ve Temizlik ürünleri dolu kolileri 15 Şubat 2020 Cumartesi Saat:13.00’a kadar Ardeşen Belediye Düğün Salonundaki görevlilere veya Muhtarlıklara teslim edelim.

Haydi, Ardeşen. Şimdi Zaman İDLİB’de ki Din Kardeşine Sahip Çıkma Zamanıdır.” Vurgusu yapıldı.

Toplantıya Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Ardeşen Ticaret ve Sanayi Oda Başkanı İsmail Kuyumcu, Rize İl Genel Meclisi Üyeleri İbrahim Önder ve Cumali Hakyemez, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Başkanları, oda başkanları, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.


    Yorumlar

banner146
Arşiv