Türk Jandarması 183 Yaşında

Türk Jandarma Teşkilatı’mızın 183’üncü kuruluş yıldönümü büyük bir coşku ile kutlanıyor.

14 Haziran 2022 Salı 11:23
Türk Jandarması 183 Yaşında
Türk Jandarma Teşkilatı’mızın 183’üncü kuruluş yıldönümü büyük bir coşku ile kutlanıyor.

Türkiye’nin güvencelerinden olan teşkilatın kuruluş yıldönümü dolayısıyla tüm yurt genelindeki Jandarma Teşkilatlarında çeşitli etkinlikler düzenlendi.Yarınlarından emin olan bir milletin ve devletin güvenliğini, huzurunu sağlayan dosta güven düşmana korku veren şanlı Türk bayrağımızın yegâne bekçisi Türk Jandarmasının kuruluşunun 183.ci yılı Ardeşen İlçesinde de kutlandı

Ardeşen Kaymakamlık Tören alanında Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan etkinlik, gün içinde yapılan çeşitli etkinliklerle devam etti.Günün anlam ve önemine bina en; Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem Çeçen Jandarma Teşkilatının 183. Kuruluş Yılıyla ilgili bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Çeçen Mesajında şunları kaydetti; “Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini, mesai mefhumu gözetmeksizin koruyan ve görevini büyük bir özveriyle yerine getiren Türk Jandarma Teşkilatı’mızın 183. kuruluş yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gücünü yasalardan ve desteğini milletimizden alan Jandarma Teşkilatı’mız; vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere bağlılığıyla hepimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır.

Büyük bir aşk ve sadakatle vatan nöbetini sürdüren, terörle mücadelede yaz kış demeden operasyon yapabilme kabiliyetine sahip olan ve bu gücünü saha sonuçlarına yansıtan Jandarma Genel Komutanlığı; asayiş, trafik, uyuşturucu ticareti ve göçmen kaçakçılığı gibi sorumluluk üstlendiği diğer alanlarda da göğsümüzü kabartmaktadır.

Bu vesileyle, vatanımızın bölünmez bütünlüğü,  milletimizin birlik ve beraberliği uğruna mücadele ederken canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yılını içtenlikle tebrik ediyor, tüm mensuplarına değerli aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” Dedi.

 

Jandarma’nın, “Üstün  başarılarla dolu geçmişi ve bugün gösterdikleri kararlı hizmet anlayışı ile geleceğe ışık tutan Türk Jandarma Teşkilatımız, emniyetin, asayişin,  yurt savunmasının da kahramanlıkları her daim Türk Milletini gururlandırmıştır.”

Teknolojik donanımı ve disiplinli kadrosu ile yurdumuzun her köşesinde vatandaş odaklı  kültürel faaliyetler,  eğitim ve spor programlarının   uygulanmasında fark yaratan  Jandarma Teşkilatımız, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birliğini, gücünü, huzurunu   temsil etmektedirler.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sembolü Türk Jandarma Teşkilatımızın  kuruluş yıldönümünü Ardeşeninsesi Gazetesi olarak bizlerde kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan millet uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ile görevlerini büyük bir fedakârlık ve özveriyle yerine getiren, vatanımızın huzur ve refahı için gece gündüz demeden çalışan Türk Jandarma Teşkilatımıza minnet dolu duygularımı iletiyor ve kuruluşunun 183. yıl dönümünü tebrik ediyoruz.

Haber: Murat UÇKAN

    Yorumlar

banner153
Arşiv