Tunceli Valiliğinden Şehit Kaymakam Anısına Anlamlı Açılış

Mardin'de şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk adının yaşatılması adına Tunceli Valiliğinin önemli girişimleri sonucu Su Sporları Merkezi Kuruldu.

14 Nisan 2019 Pazar 12:03
Tunceli Valiliğinden Şehit Kaymakam Anısına Anlamlı Açılış
Tunceli Munzur nehri kıyısında içerisinde Rafting, Kano, Bisiklet, Ziplayn, kampçılık ve daha bir çok alternatif sporun yapılacağı parkur ve hizmet binası yapıldı. Açılışını Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in yaptığı tesiste Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk anısına protokolünde katılımıyla fidan dikimi yapıldı.Açılış törenine Vali Tuncay Sonel, WRF Dünya Rafting 2. Başkanı Fikret Yardımcı, Daire Müdürleri, STK Temsilcileri ve davetliler katıldı.


Açılışla ilgili WRF Dünya Rafting 2. Başkanı ve Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı Şunları kaydetti: "Tunceli Munzur Nehri Kıyısında Mardin'de Şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk anısına Sn. Tunceli Valimiz Tuncay Sonel Beyefendinin Yaptırdığı "Su Sporları Merkezi'nin açılışını birlikte yaptık. Gençlerimize sportif faaliyetleri için katkı sağlayacak olan tesisimiz Tunceli'ye ve bölgeye hayırlı olsun."


 

    Yorumlar

banner146
Arşiv