Tüm Gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutlarım

21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolayısıyla Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanlığından bir mesaj yayımlandı. Gazetecilik birilerinin yazılmasını istemediği şeyleri yazmaktır. Geri kalan her şey halkla ilişkilerdir! ” (G.Orwell) 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.

21 Ekim 2020 Çarşamba 16:26
Tüm Gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutlarım
Günümüzde dünyanın en zor mesleklerinden birini icra eden meslektaşlarımın 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü en içten ve samimi duygularımla kutlarım açıklaması yapan Başkan Salih Navdar Sözlerine şöyle devam etti:

Her ne şart olursa olsun doğru, tarafsız, gerçek haber yaparak kamuoyunu haber hakkında aydınlatan haberdar eden tüm gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun. 

 

Birçoğu bu işi meslek edinse de aslında işin özünde fedakârlık, kendinden, ailesinden ve özel hayatından fedakârlık var. Açıkçası mesai kavramı gütmeden canla başla çalışan yeri geldiğinde görev esnasında hakarete, şiddete ve ötekileştirilmeye maruz kalan meslektaşlarımız tüm bu olumsuzluklara rağmen kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız bir biçimde yansıtmak, toplumsal sorunları dile getirmek, demokrasi ve gelişimine katkı sağlamak için gece gündüz demeden, zaman zaman zor şartlar altında uğraş veren kıymetli basın çalışanlarımızın hakları gerçekten ödenmez

 

Toplumların bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan, savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşullarda, kamunun menfaatleri için doğru ve objektif habercilik yapan değerli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatınızda başarılar dilerim. 

 

Başkan Navdar: Günümüzde dünyanın en zor mesleklerinden birini icra eden gece gündüz çalışan, demokrasinin yanında saf tutan, millet için yazan, emek veren tüm basın mensuplarının bir kez daha bu anlamlı ve özel günlerinden olan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlarım. Diye konuştu.

 

    Yorumlar

banner153
Arşiv