Trabzon'dan sonra Rize ve Ardeşen'de de orman yangınları başladı

Doğu Karadeniz bölgesinde iki günden beri devam eden orman yangınlarına yenileri eklendi.Rize ve Ardeşen'de yangınlar başladı.

25 Aralık 2019 Çarşamba 09:49
Trabzon'dan sonra Rize ve  Ardeşen'de de orman yangınları başladı
Rize'nin merkeze bağlı Kurtuluş köyü ile Ardeşen Tunca beldesi ile Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde 5 farklı noktada ve örtü yangını çıktı. Şiddetli rüzgarın etkili olduğu bölgede, itfaiye ekipleri ve vatandaşlar, yangınlara güçlükle müdahale ediyor.

 

Karadeniz Bölgesi'nde, Trabzon, Artvin, Giresun ve Ordu illerinde dün akşam saatlerinde 69 farklı noktada çıkan örtü ve orman yangınlarının ardından, Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde 5 mahallede ve Rize'nin merkeze bağlı Kurtuluş köyü ile Ardeşen Tunca beldesinde farklı noktalardaki ormanlık alanda akşam saatlerinde yangın çıktı.

 

İhbar üzerine bölgeye Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiyenin yanı sıra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi. Şiddetli rüzgar nedeniyle ekipler, yangına güçlükle müdahale ederken bölgeye çevre illerden takviye arazöz ve itfaiye aracı da sevk edildi. Yangın söndürme çalışmalarına çevredeki vatandaşlar da destek veriyor.

 Alevlerin kontrol altına alınması için ekipler çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. 61 Yangın

 Söndürme öte yandan, Karadeniz Bölgesinde Trabzon, Artvin, Giresun ve Ordu illerinde dün akşam saatlerinde 69 ayrı noktada çıkan örtü ve orman yangınlarının 61'i kontrol altına alınarak söndürülmüştü.    Yorumlar

Arşiv