Ses ver Tunca FormuLaz Yine Uçurdu

Bu yıl 7.si düzenlenen Red Bull FormuLaz yine çok konuşuldu, etkinliğe katılım üst düzeyde idi.

09 Ağustos 2015 Pazar 20:28
Ses ver Tunca FormuLaz Yine Uçurdu
Ardeşen Tunca beldesinde her yıl geleneksel hale gelen Red Bull FormuLaz yarışları bu yılda katılımcılara adrenalin dolu anlar yaşattı, Türkiyenin çeşitli yerlerinden gelen 62 yarışçı Tunca'nın dik yamacında birincilik için kıyasıya yarıştılar.

Bu yıl ödüllerin tümü Tuncada kaldı, 12 gurupta 62 kişi yarıştı ilk ikinin daha sonra gurup birincilerin finale yükselmeleriyle finalde yarışacak 5 isim belirlendi, final inişi sonrası bu yılın 1. Ahmet Gül, 2. Maksut Çakır ve 3. Recep Çakır oldu.


Şenliğe AK.Parti Rize Millet vekili Osman Aşkın Bak, Nuster Bayraktar,  Rize Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen Belediye başkanı Hakan Gültekin, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Diş işleri daire başkanı ve Ardeşen GSK Başkanı Rauf Oğuz,  İl genel meclis başkanı Zekeriya Bozkan,  Ardeşen İlçe Özel İdare Müdürü Yunus Efendioğlu, Fındıklı İlçe Özel İdare Müdürü Dursun Yaşaroğlu katıldı.


Katılımcılar arasında , Motor sporları şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu, Rallici Bahadır Gücenmez, ünlü oyuncu ve rallici Ümit de katılan ünli isimlerden idi, Bu yıl oğlu Hamzayı kaybettiği için şenliğe katılamayan Dünya şampiyonu Kenan sofu oğlu da FormuLaz ekibi tarafından unutulmadı ve Acın Acımızdır Pankartı açıldı.

Yarış sonrası katılımcılara plaket, yarışmada derece yapanlara ödülleri verildi.


Katkılarından dolayı AK.Parti Rize Millet vekili Osman Aşkın Bak, Rize Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen Belediye başkanı Hakan Gültekin, Tunca eski belediye başkanları ve tertip komitesi plaketle ödüllendirildi.


FormuLaz yarışında  1. olan Ahmet Gül tam altın, 2. olan Macit Çakır yarım altın, 3. olan Recep Çakır çeyrek altın ve  tasarım ödülü sahibi de  ağırlığınca Red Bulla ödüllendirildi.


Şenlik sonunda Tunca Belediye başkanı Ahmet Naci Aytemiz Tüm katılımlara madalya taktı.

DİKKAT...! Haberleri kaynak göstermeden yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. KAYNAK: ardeseninsesi.com

    Yorumlar

Arşiv