Organik Festivale Yoğun ilgi

Bu yıl 2.si düzenlenen Deremzra Güz Festivaline yoğun ilgi vardı.

26 Eylül 2023 Salı 02:28
Organik Festivale Yoğun ilgi
Yukarıdurak Kaçkar Yaylaları Turizm Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Deremezra Güz Festivali büyük ilgi görürken konuklar gelecek yılı için şimdiden tarih ayarlamaya başladı.

Bu yıl 2.ci si düzenlenen Güz festivali renkli yarışmalara sahne olurken finalde Baki Yazıcı, Serdar Demirtaş, Grup Kopa ve Salih Yılmaz Sahne aldı.
Rize'nin Ardeşen İlçesine bağlı Deremezra Köyünde yapılan Festivale ilgi oldukça fazla idi. Organik havza olan Deremezra'ya sadece festival için gelenler gelecek yıl yapılması için tertip komitesine yoğun baskı kurarken, davetliler güz festivali kapsamında gün içinde yapılan kadınlar arası mısır ayıklama, kütük kesme ve halat çekme yarışmalarını seyretme fırsatı yakaladı.

 

Deremezra Güz Festivaline gelen misafirlere, yüz yıllardır hiç bir şekilde kimyasal gübrenin girmediği organik üretilen yöresel ürünleri ücretsiz ikram edildi

Güz Festivaline: AK Parti Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, Ardeşen İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, Ardeşen Belediye Başkanı Avni kahya, Rize İl Jandarma komutanı Albay Ali Güngör,RTEÜ Vakfı Yaşatma Dernek Başkanı Nusret Bayraktar, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Ayatemiz, Rize İl Kültür Turizm Müdürü Esra Alemedar, Siyasi Parti Başkanları, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

    Yorumlar

banner153
Arşiv