MEB Yardımcısı Şamlıoğlu Ardeşen’de

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu Ardeşen’de bir dizi ziyarette bulundu.

24 Ekim 2023 Salı 11:09
MEB Yardımcısı Şamlıoğlu Ardeşen’de
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu Ardeşen’de bir dizi ziyarette bulundu.Ardeşen İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesinde ziyarette bulunan MEB Yardımcısı Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu burada İlçe Kaymakamı Ferhat Altay ve Belediye Başkanı Avni Kahya ile bir araya geldi.

Ardeşen’de bir dizi ziyaret ev incelemelerde bulunan MEB Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Şamlıoğlu İlçedeki eğitim ve öğretim konusu, okulların fiziki durumları ve eğitim başarısı konularında brifing aldı.Ardeşen Kavaklıdere Mahallesinde yapımı devam eden 16 derslik bir Ortaokul ve bir Anaokul inşaatı halı hazırda devem ederken Ardeşen Belediyesi öncülüğünde bir hayırsever İş İnsanının katkılarıyla yapımı tamamlanan Diyanete başlı 4-6 yaş Anaokulunun da önümüzdeki Eğitim ve Öğretim yılına hazır edilmesi konusunda MEB Bakan yardımcısı Doç. Dr. Şamlıoğluna bilgi paylaşıldı.

 

Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu Kimdir?
1978 yılında Rize'de dünyaya geldi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunu olan Şamlıoğlu, edebiyat eğitimi üzerine yüksek lisansını, Yeni Türk Edebiyatı üzerine Doktorasını tamamladı, aynı alanda Doçent oldu.
1999 yılında başlayan meslek hayatında kamuda ve özel sektörde öğretmen, eğitim yöneticisi ve genel müdür olarak görev yaptı. Bu süreçte eğitim alanının yanı sıra; insan kaynakları, işletme ve bütçe yönetimi üzerine çalışmalar yürüttü. Milli Eğitim Bakanlığı'nda daire başkanlığı ve genel müdürlüğü döneminde; Türk eğitim sisteminde bütüncül olarak kalite artışının gerçekleştirilmesi, mukayeseli olarak ulusal ve uluslararası ölçekte eğitim uygulamalarının incelenmesi, mesleki ve teknik Anadolu liselerinde üretim imkânlarının geliştirilmesi ile eğitim ve üretim ilişkisinin güçlendirilmesi gibi konularda birçok çalışma yaptı.
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nin sosyal bilimler ve sanat alanında güçlü bir yükseköğretim kurumu olarak tebarüz etmesinde genel sekreter pozisyonunda katkı sağladı. Üniversitenin akademik yayın kapasitesinin geliştirilmesi, öğrenci merkezli eğitimin kurgulanması, dış paydaşlar ile iş birliği geliştirerek eğitim süreçlerine ilişkin topyekûn kalite artışının sağlanması, eğitim öğretimde niteliğin geliştirilmesi bağlamında sempozyum, çalıştay, mesleki gelişim, akreditasyon ve iş zekası gibi birçok çalışmanın içinde bulundu.
Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi olarak eğitim politikalarına yönelik; Türkiye Yüzyılı'nda Türk eğitim felsefesinin yeniden tesis edilmesi, temel eğitimden yükseköğretime eğitimin tüm kademelerinde; öğrencilerin pedagojik özellikleri çerçevesinde eğitim kurumlarının yeniden yapılandırılması, ölçme ve değerlendirme süreçleri ile kademeler arası geçiş sistemlerinin güncel ihtiyaçlar çerçevesinde düzenlenmesi, öğretmenlik ve eğitim kurumu yöneticiliğine ilişkin temel prensiplerin belirlenmesi ve eğitimde insan kaynaklarının yönetimi uygulamalarının tasarlanması, mesleki ve teknik eğitim ile meslek yüksekokullarının güncel ihtiyaçlar çerçevesinde yeniden yapılandırılması gibi birçok çalışmaya katkı verdi.
Akademik alanda ulusal ve uluslararası yayınevlerinde yayımlanmış kitaplar ve makaleler kaleme alan Şamlıoğlu, 22.06.2023 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı'na bakan yardımcısı olarak atandı.
Mili Eğitim Vakfı Genel Kurul Üyesi ve Diyanet Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olan Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu evli ve üç kız çocuğu babasıdır.
Haber: Murat UÇKAN


    Yorumlar

banner153
Arşiv