Kültür ve Sanat Festivalinde Muhteşem Final

Doğu Karadeniz'de 17-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılan 1.Uluslararası Kaçkar Bisiklet Yarılı Kültür ve Sanat Festivalinin finali Ardeşen'de yapıldı. Gala gecesinde Karadenizli sançtı Vira Cemal sahne aldı.

21 Temmuz 2019 Pazar 23:53
Kültür ve Sanat Festivalinde Muhteşem Final
Bu yıl ilki yapılan Uluslararası Kaçkar Bisiklet Yarışı Kültür ve Sanat Festivalinin finaline Ardeşen Ev sahipliği yaptı. Ardeşen Belediyesinin sponsorluğunda yapılan gala gecesi öncesi konuk ekipler Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Hatipoğlu'nu Başkanlık Makamında ziyaret ederek ülkelerinden getirdikleri hediyeleri kendisine takdim etti. Heyet Belediye binası önünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra Ardeşen İlçe Kaymakamlık önünden festivalin yapılacağı yer olan İlçe eski otobüs terminaline yürüdü ve ardından gala gecesi start aldı.


Türkiye Amasya Gençlik Merkezi, Azerbaycan, İran, Romanya, Sırbistan ve Gürcistan'dan halk oyunları ekipleri ülkelerinin kültürünü halk oyunları dansları ile tanıtırken protokol tarafından her bir ülkeye Belediye ve organizasyon heyeti tarafından hediye verildi.

 

Şölen havasında geçen gala gecesine Ardeşen Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Hatipoğlu, Mustafa Ön, İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Önder, Belediye Meclis Üyeleri Fatih Öney, Cumali Özdoğa ve Zafer Sual katılırken, gecenin sonunda Karadenizli sanatçı Vira Cemal sahne aldı.


    Yorumlar

Arşiv