Köprüköy Okulu Kapatılmadı Geçici Olarak Eğitime Ara Verildi

Okul Yanındaki Kayalık Alan Güvenli Şekilde Islah Edilince Okul Eğitim Öğretime Devam Edecek. Bazı Haber siteleri konunun özünden uzak başlıklar atarak olayı gerçeğinden uzaklaştırıyor ve işi siyasete dökmeye çalışıyor.

15 Ekim 2020 Perşembe 17:00
Köprüköy Okulu Kapatılmadı Geçici Olarak Eğitime Ara Verildi
Okul Yanındaki Kayalık Alan Güvenli Şekilde Islah Edilince Okul Eğitim Öğretime Devam Edecek. Bazı Haber siteleri konunun özünden uzak başlıklar atarak olayı gerçeğinden uzaklaştırıyor ve işi siyasete dökmeye çalışıyor.

Ey Eğitimi Bu kadar Düşünen Haber Siteleri 7 Ay Önce Neredeydiniz?

Ardeşeninsesi olarak bundan 7 ay önce bu haberi kaleme almış ve okulun gerçekten kaya düşmesinden dolayı tehlikede olduğunu kamuoyu ile paylaşmıştık.

 

O gün yapılan habere kimse çıkıp destek vermez iken şimdi bazı haber manşetlerinde AK Partili isimler denilerek işi ve olayları siyasete çekmeye havanda su döven gazetecilere sesleniyoruz.

Biz zamanında bu haberi manşete taşımış idik ve yedi ay önce Ardeşen İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi, İl Genel Meclisi Üyeleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bir ekip oluşturularak buradaki sorun kayıt altına alınarak gerekli yerlere rapor edildi ve şuanda da bu rapor doğrultusunda sorunun önüne geçme adına okul geçici olarak kapatıldı.

Bazı Haber sitelerinde denildiği gibi birilerine verilmedi geçici olarak kapatıldı.

 

Kapatılmadı Zorunlu Olarak GEÇİCİ ARA Verildi.

Yetkililerce Okul yanındaki kayalık bölgede gerekli güvenlik önlemleri alındığında bu okul yeniden faaliyetine devam edeceği bilgisi verildi.

 

Sözüm ona öğrencileri savunan ve yanlarındaymış gibi kendilerini gösterenler 02 Mart 2020 tarihli yapılan haberde de belirtmiştik. O zaman bize neden destek vermediniz.

Şimdi olayı siyasete çekmeye çalışıyorsunuz.

 

Yedi ay önce YETKİLİLERCE GİDİLDİ VE BİZ DE  yazdık çizdik bu sorunu. Şimdimi gördünüz EY HABER SİTELERİ?

“Ardeşen İlçesinde eğitim öğretimine faal olarak devam eden Köprüköy İlköğretim Okulu son günlerde yaşanan kaya kopmaları ile adeta diken üzerinde. Okul bahçesini çeviren duvarların hemen yanında yükselen kayalık alanda zaman zaman meydana gelen kaya kopmaları ile tedirgin olan okul yönetimi durumu yetkililere iletmesi üzerine, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi, İl Genel Meclisi Üyeleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşan bir ekip bahse konu olan alanda incelemelerde bulundu.

 

İŞTE 7 AY ÖNCE YAPILAN HABERİN LİNGİ. TIKLA OKU

 

http://www.ardeseninsesi.com/ardesen-haberleri/ardesen-koprukoy-ilkogretim-okulunda-inceleme-h16114.html

 

 İŞTE YEDİ AY ÖNCEKİ HABERİMİZ

 Ardeşen İlçesinde eğitim öğretimine faal olarak devam eden Köprüköy İlköğretim Okulu son günlerde yaşanan kaya kopmaları ile adeta diken üzerinde. Okul bahçesini çeviren duvarların hemen yanında yükselen kayalık alanda zaman zaman meydana gelen kaya kopmaları ile tedirgin olan okul yönetimi durumu yetkililere iletmesi üzerine, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi, İl Genel Meclisi Üyeleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşan bir ekip bahse konu olan alanda incelemelerde bulundu.Ardeşen İlçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, İl Genel Meclis Üyeleri İbrahim Önder ve Cumali Hakyemez, Belediye Meclis Üyelerinden Fatih Öney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililer, Ardeşen Köprüköy İlkokulunda bir takım incelemelerde bulunarak, konu hakkında fikir alış verişinde bulundular.


İvedilikle çözüm bulunması gerektiğinin altı çizilen sorun ile ilgili sürecin başlatıldığını belirten yetkililer tarafından; “Olayın bir eğitim yuvasını tehdit etmesi bizim hızlı hareket etmemizi esas kılmaktadır.” İfadelerine yer verildi. 

 

 

    Yorumlar

Arşiv