Kemal Sandıkçı Hocaya Vefa Gecesi

Kemal Sandıkçı Hoca Vefatının Seneyi Devriyesinde Sevenleri Tarafından Dualarla Hatırlandı

08 Kasım 2022 Salı 12:29
Kemal Sandıkçı Hocaya Vefa Gecesi
RTEÜ İlahiyat Fakültesi Kurucu Eski Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı hocaya vefatının yıl dönümü münasebetiyle Rize’nin Ardeşen İlçesinde anlamlı bir anma program düzenlendi.

Cumhurbaşkanından Taziye Mesajı.

Düzenlenen bu programa Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey de bir mesaj yollayarak merhum Kemal Sandıkçı hocaya rahmet ailesi, sevenleri ve yakınlarına yeniden sabır dileklerini iletti.

 

Anma Programı Çok Sayıda Katılım Vardı

Anma gecesi Kur’an Tilavetiyle başladı, program içeriğinde ailesi, öğrencileri, mesai arkadaşları ve geceye katılan, Merhum Kemal Sandıkçı Hocanın Kardeşi Emekli Öğretmen Ahmet Ali Sandıkçı, Merhumun Oğlu Prof. Dr. Burhaneddin Sandıkçı,  Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Cumhurbaşkanlığı eğitim politikaları üyesi Prof. Dr.  Kemal Şamlıoğlu, AK Parti Amasya Eski Milletvekili Akif Gülle, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, AK Parti Tunca Belde Başkanı Ramazan Topçu, MHP Ardeşen İlçe Başkan Yardımcısı Hamdi Zenginal, MHP Ardeşen İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bakan, Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde yer alan 29 Mayıs Eğitim Kurumları Anonim Şirketinin Genel Müdürü Bahri Kahya, Ardeşen İlçe Müftüsü Mehmet Genç, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, AK Parti Rize İl Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Bozkan, ARİMDER Dernek Başkanı Macit Moral, ARİMDER Başkan Yardımcısı Zekeriya Döne, din görevlileri, fikir ve din alimleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 


Başkan Kahya’dan Mesaj.

Düzenlenen programda Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya şunları kaydetti; “Bölgemizin yetiştirdiği çok değerli hocalarımızdan Sayın Prof. Dr. Kemal SANDIKÇI hocamıza vefat yıl dönümünü münasebetiyle düzenlenen anma programına katıldık. Bu anlamlı geceyi tertip ederek çok saygı değer hocamızı yeniden rahmet ve dua ile anmamıza vesile olan ve de programa katılım sağlayan herkese teşekkür eder, kıymetli İlim hocamızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Mekanı Cennet Olsun, Allah Rahmet Eylesin.” Diye konuştu.

 

Merhum Kemal Sandıkçı Hocayı Tanıyalım

1944 yılında Rize'nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. 1966 yılında İstanbul İmam-Hatip Okulu’nu, 1970 yılında da İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi. 1977 yılında Samsun Yüksek İslam Enstitüsü'nde Hadis Anabilim Dalı Asistanı oldu. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde yüksek lisansını, doktorasını ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet S. Hatipoğlu yönetiminde tamamladı. 1983 yılında Samsun On dokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Yrd. Doç., 1987 yılında Doç., 1993 yılında da Profesör oldu. Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi RİZE İlahiyat Fakültesi' ne ve RTEÜ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi' ne kurucu Dekan olarak atandı. 2012 yılına kadar dekanlık görevini sürdüren Kemal Sandıkçı  hoca 2013 yılında emekli oldu. Evli ve 7 çocuk babası idi.

Haber: Murat UÇKAN
 

    Yorumlar

banner153
Arşiv