Kaymakam Emrah Yılmaz'ın yerine gelen isim belli oldu

Ardeşen Kaymakamı olarak 2015 yılından itibaren İlçede göreve başlayan Emrah Yılmaz kısa sürede Ardeşen'li tarafından çok sevildi. İlçe halkının gönlünü kazanan Kaymakam Yılmaz'ın görev süresinin dolması sonucunda İlçeden ayrılacağı haberi her kes tarafından büyük bir hüzünle karşılandı.

08 Ağustos 2019 Perşembe 17:46
Kaymakam Emrah Yılmaz'ın yerine gelen isim belli oldu
Ardeşen halkı Kaymakamı Emrah Yılmaz'a çok alıştı; Göreve başladığı günden itibaren kişiliği, içtenliği, devletçiliği ve milliyetçiliğiyle halkın gönlünü kazanan 7 den 77'ye her kesime samimiyet ve tevazu ile yaklaşan Kaymakam görev süresinin tamamlanması üzerine çıkan kararname sonrası Ankara'daki Mülkiye Müfettişliği  görevi belli oldu.

 

İlçede Hüzünle karşılandı:

Kaymakam Emrah Yılmaz'ın tayin olması ilçede hüzünle Karşılandı. Halk kendinden samimi bir parça bulduğu Kaymakamı için "O bizim için her daim Fahri bir hemşehrimiz ve Ardeşen'li olacak" ifadelerini kullanırken Kaymakam için önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir veda töreni yapılması planlanıyor. 

 

Emrah YILMAZ Kimdir:

1978 yılında Erzurum merkez Kırkgöze köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum'da,lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü tamamladıktan sonra 2004 yılında Erzurum Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

  Eskişehir'de Mülkiye Müfettişi nezaretinde teftiş stajında bulundu. Erzurum Valiliğinde il stajı,Erzurum ili Oltu ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Giresun Yağlıdere ve Niğde Çiftlik ilçesinde Kaymakam vekilliklerinde bulundu. Yurt dışı staj programı çerçevesinde dokuz ay İngiltere'de dil eğitimi ve İngiltere'nin yönetim sistemi hakkında eğitim aldı. Gaziantep Nurdağı, Malatya Doğanyol, Batman Kozluk, Adıyaman Besni Kaymakamlıkları görevlerinden sonra 28/06/2015 tarih ve 2015/398 sayılı Müşterek Kararname ile Ardeşen Kaymakamlığına atanan Emrah YILMAZ 05.08.2015 - 08.08.2019 tarihleri arasında İlçe Kaymakamı olarak görev yaptı. Kaymakam Yılmaz 08.08.2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Ankara Mülkiye Müfettişliği görevine atandı.

 İyi derecede İngilizce bilmekte olan Emrah YILMAZ, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz'ın Ankara'ya tayini üzerine Ardeşen İlçe Kaymakamlığına Bitlis Güroymak Kaymakamlığına ve Güroymak Belediye Başkanlığına Kayyum olarak görev yapan Ufuk Özen Alibeyoğlu atandı.

 

Ufuk Özen Alibeyoğlu  Kimdir:

1981 yılında Bayburt'ta doğdu. İlköğrenimi Bayburt, Lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu. Avrasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.  Evli eşi İngilizce öğretmeni, iki çocuk babasıdır.

 

Kariyer

2007 yılında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak 2009 yılında Gümüşhane Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Çaykara ilçesinde vekâleten, Trabzon Düzköy, Posof Kaymakamlığında asaleten görev yaptı. İçişleri Bakanlığının onayı ile Güroymak Kaymakamlığına ve Güroymak Belediye Başkanlığına Kayyum olarak 26.11.2016 - 08.08.2019 tarihleri arasında görev yaptı. Kaymakam Alibeyoğlu 08.08.2019 tarihli çıkan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi üzerine Ardeşen Kaymakamı Olarak atandı.

    Yorumlar

Arşiv