Karne Tatili Öncesi İlk Hediye Başkan Kahya'dan

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya Belediyeciliğin sadece alt ve üst yapı yapmaktan ibaret olmadığını, İlçe genelinde 1. sınıf öğrencileri için uygulanan bu projeyle tescillemiş oldu.

30 Mayıs 2019 Perşembe 13:52
Karne Tatili Öncesi İlk Hediye Başkan Kahya'dan
Ardeşen Belediyesi olarak Osmanlı tarihi ve Karadeniz bölge kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında köprü vazifesi görecek olan bir proje ile İlçedeki tüm okulların 1. sınıf öğrencilerine boyama kitabı verildi. Proje kapsamında yapılan boyama kitabında Osmanlı'dan günümüze miras kalan yapılar ve Doğu Karadeniz Bölgesinin tarihi ve kültürel mirasları mevcut. Öğrenciler bu anlamda hep boyama yapacak hem boyama kitabındaki şekillerin yanındaki açıklayıcı bilgiyle tarih hakkında bilgi sahibi olacaklar.


Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya etkinlikle ilgili şunları kaydetti; "Belediye olarak; sadece alt ve üst yapı değil sanatsal, kültürel ve sosyal bir çok projeye de hayat vermekteyiz. Bu anlamda geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın yetiştirilmesinde milli ve manevi hissiyat oluşturma adına özellikle Osmanlı tarihi ve bölge kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında köprü vazifesi görecek olan bu güzel projeyi uygulama imkanı bulduk. Bundan mütevellit Gazi Mustafa Kemal İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret ederek (ilçedeki diğer tüm okullarımızın 1. sınıf öğrencilerine de eş zamanlı dağıtımı yapılan) boyama kitaplarını Meclis Üyem Fatih ÖNEY'ile birlikte öğrencilerimize erken karne hediyesi olarak verdik. Proje kapsamında hedeflediğimiz milli ruhun yerleşmesi dileğiyle tüm öğrencilerimize şimdiden iyi bir yaz tatili geçirmelerini dilerim." Diye konuştu.


    Yorumlar

Arşiv