Kamu yönetimi uzmanı Nihat Aytürk Seminerinde Ardeşen'li Müdürlerden Bahsetti

Kamu yönetimi uzmanı Nihat Aytürk 'ün aday Kaymakamlara verdiği; Kamusal ve kurumsal yaşamda (iş ortamında) resmî yazışma, konuşma ve görüşmeler; toplantı, tören ve törensel etkinlikler; davet, ziyaret ve ziyafetler; resmî iş, işlem ve etkinlikler biçim ve yöntem olarak protokol ve sosyal davranış kuralları konulu seminer'de Ardeşen Kaymakamlığında görev yapan müdürleri örnek verdi.

26 Eylül 2019 Perşembe 10:15
Kamu yönetimi uzmanı Nihat Aytürk Seminerinde Ardeşen'li Müdürlerden Bahsetti
Protokol ve sosyal davranış kurallarını bilen, bu kurallara uyan ve bunları uygulayan kişi ve kurumlar kamusal ve sosyal yaşamda daima takdir edilir ve tercih edilirler diyerek konuyu Ardeşen Belediyesi Basın Danışmanı, Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı ve Ardeşeninsesi Gazetesi Haber Editörü  Salih Navdar'ın çekmiş olduğu Ardeşen Kaymakamlığında görevli Yazı İşleri Müdürü Mevlüt Altı, Ardeşen Eski Mal Müdürü Osman Malkoç ve Ardeşen Vergi Dairesi Eski Müdürü Fuat Tatlı'nın yer aldığı bir fotoğrafı sunumunda görsel olarak kullanarak; İşte bu müdürler gibi kıyafetleri düzgün olanların işleri de düzgündür ifadesi kullanması, salonda alkış aldı.

 

Ardeşen İlçe Kaymakamlığı bünyesinde çalışan daire müdürlerinin kılık kıyafet ve davranışları ile ilgili yaptığı yorumlar için bizlerde Sn. Nihat Aytürk  Beyefendiye Ardeşeninsesi Gazetesi olarak teşekkür ediyoruz.

 

 

Nihat Aytürk  Kimdir?

Aydın’da doğdu. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nü (TODAİE) bitirdi (1975).

Başbakanlıkta özel kalem müdürü, uzman ve müşavir olarak çalıştı. Hükûmet nezdinde yürütülen “Kamu Yönetiminin Yeniden Düzenlenmesi” projelerinde “Uzman” olarak görev aldı. Başbakanlık ve bağlı kuruluşları ile bölge ve yurtdışı kuruluşlarının yeniden düzenlenmesi ve yönetimin geliştirilmesi konularında çalışmalar yaptı (1978-1991).

Rusya, Romanya, Özbekistan, Azerbaycan, Suriye, Suudi Arabistan, Fas, Tunus; Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda ve İsviçre’de yönetimsel inceleme ve araştırmalar yaptı. Hükûmetler nezdinde resmî görüşmelere ve uluslararası toplantılara katıldı (1978-1991).

T.C. Paris Büyükelçiliğinde Müşavir, T.C. Lyon Başkonsolosluğunda Ataşe olarak görev yaptı. Fransa’da “Türk Kültür Dernekleri Birliği”ni kurdu ve bu Birliğin Genel Başkanlığını yaptı (1992-1997).

Öğretim Görevlisi olarak; Polis Akademisinde (1997-2001) Personel Yönetimi; Türkiye Adalet Akademisinde (2009-2014) “Protokol ve Sosyal Davranış dersleri verdi.

TODAİE’de sözleşmeli “Kamu Yönetimi Uzmanı” olarak; TBMM, TBB, bakanlıklar ve kamu kurumlarının Yeniden Yapılanma ve Norm Kadro projelerinde görev aldı (1997-2005).

TODAİE’de Uzman Öğretim Elemanı olarak; Protokol Yönetimi, Yönetim Sanatı, Büro Yönetimi, Norm Kadro, Resmi Yazışma ve Rapor Yazma konularında ders ve seminerler verdi. Ayrıca; Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, HSYK, YSK, Bakanlıklar ve Valilikler dâhil 200 kurumda, 50 üniversitede ve Harp Akademilerinde Yönetim ve Protokol konularında 850 ders, seminer ve konferans verdi. Irak siyasi parti yöneticilerine ve milletvekillerine; Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kosova ve KKTC diplomat ve bürokratlarına yönetim ve protokol seminerleri verdi (1997-2016).

Yönetim, protokol ve sosyal davranış alanında 16 kitabı, 5 VCD’si, çeşitli dergilerde 46 makalesi, 25 radyo - TV konuşması yayımlandı. Kitaplarından 5’i Türkiye’de bestseller, 8’i üniversitelerde ders kitabı oldu.

Türkiye’de ve yurt dışında yaptığı araştırma-geliştirme, yönetim ve eğitim çalışmaları sonunda ulusal ve kurumsal 125 armağan, şilt ve plaket; 75 Onur, Takdir ve Teşekkür Belgesi aldı.

 

 

    Yorumlar

banner146
Arşiv