Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede

Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında “Kadına El Kal-Ka-Maz” sloganıyla yıl sonuna kadar en az 5 milyon erkeğe bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri verilecek. Bu kapsamda Rize Şiddet Önleme Merkezi ve Ardeşen Sosyal Hizmet Merkezi işbirliği ile “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Farkındalık Eğitimi” kapsamında Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi’nde Ardeşen Köy ve Mahalle Muhtarlarına seminer düzenlendi.

22 Kasım 2022 Salı 09:52
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede
Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında “Kadına El Kal-Ka-Maz” sloganıyla yıl sonuna kadar en az 5 milyon erkeğe bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri verilecek.

Bu kapsamda Rize Şiddet Önleme Merkezi ve Ardeşen Sosyal Hizmet Merkezi işbirliği ile “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede 5 Milyon Erkeğe Farkındalık Eğitimi” kapsamında Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi’nde Ardeşen Köy ve Mahalle Muhtarlarına seminer düzenlendi.Seminerde ŞÖNİM’den Rümeysa Eskiçırak ve Ardeşen Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünden Büşra Kahya Okumuş sunumları ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele konusuna dikkat çekti.Seferberlik Başlatıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları ile Diyanet İşleri Başkanlığınca imzalanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı” protokolü kapsamında İçişleri Bakanlığınca kadına yönelik şiddetle mücadeleye yönelik eğitim seferberliği başlatıldı.

Bu kapsamda kahvehane, kıraathane, kuaför, berber, taksi durakları, organize sanayi bölgeleri, İş Geliştirme Merkezleri (İŞGEM) ve fabrikalar, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım araçları, havalimanı, gar ve otogarların bekleme alanları, stadyum, spor salonları, hipodrom vb. yerlerde, üniversite şenlik, program ve diğer etkinliklerinde, yerel festival ve panayırlarda, pazar yerleri ve alışveriş merkezlerinde, esnaf, sanayi, ticaret, ziraat, şoförler vb. oda teşkilatlarında ve birliklerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, sinema ve tiyatro salonlarında, halkın yoğun olarak bulunduğu cadde ve meydanlar ile cuma günleri camii giriş ve çıkışlarında yapılacak eğitimler ile en az 5 milyon erkeğe ulaşılması hedefleniyor.

Haber: Murat UÇKAN 

    Yorumlar

banner153
Arşiv