İlçe Jandarma Trafik Timleri Öğrenci Taşıyan Servis Şoförlerine Kurallarını Hatırlattı.

Ardeşen'de taşımalı eğitim ile öğrenci taşıyan araç sürücülerine ilçe jandarma trafik timleri tarafından seminer verildi.

30 Eylül 2019 Pazartesi 16:53
İlçe Jandarma Trafik Timleri Öğrenci Taşıyan Servis Şoförlerine Kurallarını Hatırlattı.
Ardeşen İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından Fatih İlkokulu Konferans salonunda öğrenci taşımacılığı yapan sürücülere verilen eğitim semineri Minibüsçeler Kooperatifi bünyesindeki şoförler katıldı.

 

İlçe Jandarma Trafik Timlerince verilen eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlere trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konusunda bilgi verilirken. Servis kazaları, araç sürücüsünün araç hareket halinde iken cep telefonu kullanması, aşırı hız, çocukların ve araç sürücüsünün emniyet kemeri takarak bu alışkanlığın çocuklara aşılanması sürücüleri anlatıldı.

Seminerde ayrıca; Çocuklar ile iletişimin de çok önemli olduğu vurgulanırken, servislerde disiplini sağlamak servis şoförünün kendi elinde olan bir şeydir. Çocuklar ile iletişimde en önemli unsurlardan birisi, siz çocuklara nasıl davranırsanız, onlar da size öyle davranır. Çocukları büyük insan gibi dinlemeniz gerekmektedir” bilgisi verildi.Eğitim seminerinde sunulan slayt ile de seminere katılan taşımalı eğitim şoförlerine okul servislerinde nasıl hareket edilmesi gerektiği görsel olarak gösterildi. 

 

    Yorumlar

banner146
Arşiv