HSK, Danıştay’a 1'i Rizeli 3 Yeni Üye Seçti

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Danıştay'a 3 yeni üye seçti. Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Rize Ardeşen’li hemşehrimiz Yüksel Navdar da Danıştay üyesi seçildi.

23 Ocak 2021 Cumartesi 14:41
HSK, Danıştay’a 1'i Rizeli 3 Yeni Üye Seçti
Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), Danıştay'a 3 yeni üye seçti. Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Rize Ardeşen’li hemşehrimiz Yüksel Navdar da Danıştay üyesi seçildi.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Genel Kurulunca, Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Nafiz Acar, Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Rizeli hemşehrimiz Yüksel Navdar ve Ankara Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkanı Fatih Zencirci, Danıştay üyeliğine seçildi.

 

 

Yeni göreviyle ilgili Navdar şu paylaşımı yaptı; “Hâkimler ve Savcılar Genel Kurulunun 22.01.2021 tarihli kararıyla Danıştay üyeliğine seçilmiş bulunmaktayım. Milletimize ve Devletimize hizmet yolunda beni bu göreve uygun görerek onurlandıran Devlet Büyüklerime, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Sayın Başkanları ile Sayın Üyelerine teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Yine, meslek hayatımda ve bu süreçte hep yanımda gördüğüm Danıştay ve Yargıtay üyesi meslek büyüğü dostlarıma, değerli meslektaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Bu toprakları bize vatan yapıp ayrıca demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırarak bu Milletin bütün fertlerine fırsat eşitliği sağlayan Ata'mızı silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi sonsuz minnetle anar Allah'tan rahmet dilerim.

Ayrıca, iki doktor, iki öğretmen, iki avukat ve beni yetiştiren, hayatlarını evlatlarına vakfeden sevgili Babama ve sevgili Anneme, hiç itiraz etmeden benimle diyar diyar dolaşan beni hiç yalnız bırakmayan yol arkadaşım sevgili Eşime ve Evlatlarıma her şekilde ve her zaman yanımda bulduğum Kardeşlerime minnettarlıkla teşekkür ederim.

Son olarak, Adalete hakkaniyete ve emeğe saygı duyan tüm dostlara buradan selam olsun.

Danıştay üyeliğine seçilmemin Devletime ve milletime hayırlı, güzel hizmetler vermeme vesile olması dileklerimle, Allah yardımcımız olsun.” İfadelerini kullandı.

 

YÜKSEL NAVDAR KİMDİR?

1966 yılında Rize'nin Ardeşen ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ardeşen'de tamamladıktan sonra Ardeşen lisesinden mezun olmuştur. 1988 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur.

1994 Aralık ayında başladığı hâkim adaylığı sonrasında 1998 yılında hâkimlik mesleğine kabul edilerek sırasıyla Malatya ve Samsun vergi mahkemesi üyeliği akabinde Diyarbakır ve Eskişehir vergi mahkemesi başkanlıkları görevinde bulunduktan sonra 2015 Şubat ayında Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak atanmış 2016 Temmuz ayında 6545 sayılı yasa kapsamında yeniden faaliyete geçirilen Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi'ne başkanlık görevi ile yeniden atanmış ve halen bu görevi yürütmektedir.

 

    Yorumlar

Arşiv