Genç Öğretmen Adayından 10 Saatlik Yaşam Mücadelesi

Kap Rahatsızlığı Geçiren Atanmayı Bekleyen Genç Öğretmen Adayı A.K. Öğretmenler Gününde Hayata Tutundu.

26 Kasım 2021 Cuma 16:25
Genç Öğretmen Adayından 10 Saatlik Yaşam Mücadelesi
Kap Rahatsızlığı Geçiren Atanmayı Bekleyen Genç Öğretmen Adayı A.K. Öğretmenler Gününde Hayata Tutundu.

24 Kasım Öğretmenler Gününde geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle RTEÜ Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan A.K. ye Dr. Şaban Ergene, Dr. Ozan Karakisi, Anestezi Dr. Tolga Koyuncu, Dr. Emre Karagöz, Kalp Akciğer Makinesi Sorumlusu Perfuzyonis Serkan Polat müdahale etti.

 

Acil servise dış merkezden sevk edilen 35 yaşındaki A.K. (kadın) hastaya Tip 1 Aort disseksiyonu (kalpten çıkan Aort damarı boylu boyunca yırtılmış) ciddi hayati tehlike altında olan hastaya 10 saatlik bir müdahale ile hastaya disseke aort damarına asendan aortadan Hemiarcus kadar greft replasmani ile by pass yapıldı.

 

Ameliyata bizzat katılarak genç bir hastayı önemli bir ameliyat sonrasında hayata tutunmasına vesile olan RTEÜ Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarımızdan Şaban Ergene Doktorumuz, başarılı geçen bir ameliyattan sonra sosyal paylaşım ağından bu paylaşımı yaptı; “Acil ameliyatlara devam, kalp krizi geçirmiş ve damarları tıkalı olan ciddi göğüs ağrısı olan bayan bir hastamızın kalbine acil by pass cerrahisi yaptık. Dinlenelim diyemeden devamında Acile gelen típ 1 aort disseksiyonu ( kalpten çıkan Aort damarı boylu boyunca yırtılmış ve hastanın ciddi göğüs ve sırt ağrısı mevcut idi ) bayan hastamıza da acil hemiarcusa kadar greft ile by pass ameliyatı yaptık. Tabi biz bu ameliyatları yapıyor iken diğer ekip acile gelen periferik arter embolisi ciddi damar tıkanıklığı ve ağrısı olan başka bir erkek hastamıza damar ameliyatı yapıyor idi. Aneztezi ekibi de bizde çok yorulduk derken günüde bitirdik. Bizler aracı idik Şifa Allah dan inşallah.” Paylaşımı yapan kıymetli doktorlarımıza çok teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

 

Önceden İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerin haricinde yapılamayan açık ve kapalı kalp ameliyatları RTEÜ Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki başarılı Doktorlarımız sayesinde Rize’de de yapılmakta.

Haber: Murat UÇKAN


    Yorumlar

banner153
Arşiv